Hlavní navigace

Qerko pro placení přes QR kódy v restauracích nově integruje stravenky

Sdílet

Jan Sedlák 11. 6. 2020
Qerko Autor: Jan Sedlák

Platební systém Qerko, který pro úhradu útraty v gastronomických provozovnách využívá QR kódy a mobilní aplikaci, nově podporuje také stravenky od společnosti Edenred. Lze využít multistravenkovou kartu Ticket Restaurant Card a multibrandovou kartu Edenred Card.

„Už nyní evidujeme více než pět procent plateb právě přes Edenred. Placení přes QR kódy bude do budoucna jednoznačným trendem gastro segmentu,“ uvádí zakladatel a šéf Qerko Lukáš Kovač.

Qerko je nyní zavedeno ve více než 220 podnicích v České republice. Do startupu loni investoval Miton, díky čemuž se mimo jiné investuje do obchodní expanze. Platby fungují tak, že stačí načíst na stole přilepený QR kód (účet je spárovaný skrze pokladní systém) a přímo od stolu v mobilu zaplatit. O Qerku jsme na Lupě dříve psali.

Platbu přes QR kódy nedávno spustil také pokladní systém Storyous, který má jako výstavní skřín restauraci Červený Jelen v centru Prahy. Platbu přes QR kódy rovněž v Česku odstartoval PayPal.

Jak funguje placení přes Qerko:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 6. 2020 15:41

    bez přezdívky

    Může mi někdo vysvětlit jak něco tak primitivního získá miliony od investorů a živí to celou firmu? Vždyť je to tak triviální na implementaci přímo do těch pokladních systémů... To mi prostě hlava nebere. Vyvíjí se tu systémy, které mají milionkrát větší přidanou a užitnou hodnotu než tohle a v životě investora neseženou. Jak to? Proč?