Hlavní navigace

Rádio Samson vyhlásilo sbírku na moderátory

30. 11. 2021

Sdílet

Rádio Samson Autor: Rádio Samson

Folková stanice Samson zkouší neobvyklou cestu, jak do vysílání vrátit moderátory. S těmi se rozloučilo kvůli koronavirové krizi, protože si je už nemohlo dovolit. Nyní na jejich odměny mohou přispět fanoušci rádia v internetové sbírce. Na platformě Donio začala v pondělí 29. listopadu 2021. „Jen díky kamarádům, kteří přispějí na základní provoz, se Samson ze světa neztratí úplně, přesto bez moderátorů úplný není,“ apeluje sbírka.

Cílová částka je stanovena na 170 tisíc korun. „Vybrané peníze poputují JEN a POUZE na odměny moderátorům za jejich každodenní práci. Sluší se podotknout, že jsme s kluky domluveni, že je nutno se uskrovnit, přesto do toho všichni chtějí jít a působit dál na vlnách šťastného rádia Samson a já jsem jim za to neskonale vděčen,“ píše zakladatel sbírky. Projekt se zrodil v hlavě programového ředitele Martina Pergla.

Pokud sbírka dosáhne svého cíle, pokryjí vybrané prostředky odměny moderátorů na dobu pěti let. „Je to částka na první pohled vysoká (možná i na druhý), ale vězte, že jiným rádiím tahle částka nevystačí na rok, našim skromným klukům vystačí na pět,“ podotýká rádio. Pokud cílové částky nedosáhne, vrátí moderátory alespoň na dobu, která bude odpovídat vybrané sumě. 

Rádio Samson vysílá digitálně v DAB+ sítích RTI CZ a Teleko, naladit se dá také přes internet.

Souhrnná mapa pokrytí komerčních DAB+ sítí provozovaných firmami Teleko a RTI CZ, listopad 2021
Autor: ČTÚ

Souhrnná mapa pokrytí komerčních DAB+ sítí provozovaných firmami Teleko a RTI CZ, listopad 2021

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).