Hlavní navigace

Ready Player Me: Češi se podílí na investici 360 milionů do metaverse startupu

3. 1. 2022

Sdílet

Ready Player Me, Wolf3D Autor: Wolf3D

Další projekt spadající do oblasti metaverse obdržel investici na rozvoj. Estonská firma Wolf3D stojící za službou Ready Player Me na přelomu roku vybrala 13 milionů dolarů. Celkově už si přišla na 16,5 milionu dolarů, tedy asi 360 milionů korun. Část tohoto kapitálu má původ v Česku.

Do Ready Player Me v roce 2020 v rámci seed kola o velikosti 2,1 milionu dolarů jako jeden z investorů vstoupil tuzemský fond Presto Ventures. “Participovali jsme stovkami tisíc eur,” uvedl pro Lupu partner fondu Přemysl Rubeš.

Mezi investory je nyní také Artur Sychov, který založil a vede český VR metaverse Somnium Space. Připojil se k početné skupině investorů v aktuální series A. Somnium Space loni také investovalo do holešovických tvůrců VR brýlí VRgineers a britské firmy Teslasuit vyvíjející haptické obleky pro virtuální realitu. Do samotného Somnium Space pak vstoupili bratři Winklevossovi.

Wolf3D má mezi novými investory také Samsung, spoluzakladatele GitHubu, Wise nebo Skypu či jednoho z prvních investorů do Uberu.

Ready Player Me umožňuje vytvoření virtuálního avatara a toho pak používat skrze několik virtuálních světů. Podporovány jsou mimo jiné české metaversy Somnium Space a Neos. Partnerem jsou i LIV, což je AR/VR startup působící z Prahy.

Ready Player Me umožňuje vytvoření avatara mimo jiné na základě automatického generování z fotky. Spojená je s tím i identita. Vývojáři mají k dispozici SDK pro Unreal Engine, Unity, iOS, Android a web.

“Při investici jsme věřili týmu se zkušenostmi ve 3D, VR, gamingu, modelování postav, tvorbě avatarů a podobně. Mají jasnou vizi virtuální identity, kterou si uživatel nosí z jedné hry (případně metaversu) do druhé. Na trhu se ocitli v dobrou dobu a s dobrým produktem,” doplňuje Rubeš.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).