Hlavní navigace

Revolut v Česku spouští Revolut Bank. Nabídne garantované účty

28. 7. 2021

Sdílet

Revolut Autor: Revolut

Evropská banka fintechu Revolut s názvem Revolut Bank přichází po Slovensku, Polsku nebo Litvě také do Česka. Společnost zákazníkům po přechodu na Revolut Bank nabídne doplňkové služby a garantované účty. Přestup mohou zákazníci udělat přímo v aplikaci. 

V Česku Revolut hlásí více než 300 tisíc uživatelů a firma doufá, že vkladové účty doplněné dalšími službami poskytnou zákazníkům více kontroly a bezpečnosti. „Představení banky v Česku poskytne našim zákazníkům vyšší míru bezpečnosti a důvěry a umožní nám v blízké budoucnosti uvést na trh mnoho dalších nových produktů a služeb,“ říká Nik Storonsky, CEO a spoluzakladatel Revolutu.

V Polsku a v Litvě, kde Revolut představil svou banku loni, začala firma nabízet i úvěrové produkty. Na Slovensku je banka dostupná od letošního února. Revolut disponuje speciální bankovní licencí, díky které může poskytovat omezené bankovní služby přes aplikaci. Zákazníci mohou vidět například za co daný měsíc utráceli a nastavit si limit výdajů pro kategorie jako jídlo v restauracích nebo nákupy potravin. Přes aplikaci také mohou spravovat pravidelné poplatky nebo posílat peníze přátelům nebo směňovat peníze do 29 světových měn.

Fintech Revolut vznikl v roce 2015 ve Velké Británii. Dnes službu využívá 16 milionů zákazníků, kteří přes Revolut udělají 100 milionů transakcí měsíčně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).