Hlavní navigace

RRTV: Hybridní televizní vysílání využívá čtvrtina tuzemských diváků

1. 2. 2019

Sdílet

HbbTV

Podle výzkumu o hybridním vysílání, který si zadala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání , využívá hybridní televizní vysílání HbbTV alespoň občas využívá více než čtvrtina české populace. Hybridní televizní vysílání využívá více než polovina majitelů chytrých (smart) televizorů, konkrétně 53 procent, což představuje 27 procent z celku zkoumané populace. 

O HbbTV už někdy slyšely téměř tři čtvrtiny zkoumané populace. Jako jeho funkci nejčastěji zmiňují možnost přehrávat pořady zpětně. Více než čtvrtina respondentů ale o této službě žádné povědomí nemá. Sledování běžného lineárního televizního vysílání stále převažuje.

V České republice má polovina domácností chytrou televizi nebo televizi s multimediálním centrem. Právě tito diváci hledají alternativy k lineárnímu vysílání. Lidé si už zvykli na přístup k obsahu z internetu – využívají Youtube a další kanály prostřednictvím smart televizorů Zvyšuje se i podíl sledování obsahu z externích zařízení.

Zákazníci vnímají, že se mohou od prehistorické televize, která umí přepínat jen kanály, přesunout k novému modernímu prostředí, které je intuitivnější a svobodnější. Lidé mají možnost si během dvou minut spustit jakýkoliv televizní kanál a to ve vyšší kvalitě obrazu s možností nahrávání obsahu nebo používání na více zařízeních zároveň, myslí si Jakub Jánský z IPTV platformy Kuki. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).