Hlavní navigace

RRTV: Prezidentská debata na Primě poskytla výhodu Miloši Zemanovi

Sdílet

Filip Rožánek

Po více než roce od odvysílání předvolební prezidentské debaty na Primě došla vysílací rada k závěru, že nešlo o objektivní pořad. Oznámila to v tiskové zprávě po svém aktuálním zasedání.

Debata mezi Jiřím Drahošem a Milošem Zemanem se vysílala přímým přenosem ze scény pražského Hudebního divadla Karlín. Pořadem Česko hledá prezidenta tehdy provázel Karel Voříšek. Primě přinesl rekordní sledovanost, vidělo ho 2,2 milionu diváků.

„Diskutovaná témata (držení zbraní, zmírnění protikuřáckého zákona, svoboda slova a její omezování a problém migrace) byla v úvodu příslušné části debaty uvedena příspěvky zpravodajského charakteru, které obsahovaly nedoložená tvrzení, jednostranná vyjádření mluvčích i hodnotící promluvy redaktorky,“ konstatovala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

„Vybraná témata byla prezentována jednostrannou optikou a způsob jejich rámování více korespondoval se známými postoji Miloše Zemana, v tomto smyslu mu tak pořad poskytoval výhodu,“ dodává usnesení rady.

Vysílací rada proto TV Prima upozornila, že se dopustila porušení zásad objektivního informování a stanovila jí lhůtu 7 dnů na nápravu. Televize chce nejdříve počkat na doručení písemného usnesení, pak se rozhodne o dalších krocích.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?