Hlavní navigace

"Sado mama" nebyla kampaň. Logo se nemělo dostat ven, tvrdí ČT

8. 12. 2021

Sdílet

Sado mama Autor: Filip Rožánek

Česká televize vyvolala pobavený rozruch na sociálních sítích, když se v novém iVysílání objevilo logo pořadu Sama doma, které se dalo číst jako Sado mama.


Autor: Filip Rožánek/Repro web ČT

Logo pořadu Sama doma

Na vtipy a koláže pohotově zareagovali také tvůrci pořadu. „Už 23 let vysílá pořad Sama doma. Někteří z vás jsou s námi možná od samého začátku, někteří se dnes možná díváte úplně poprvé a jste natěšení na naše témata,“ žertovala moderátorka Barbora Černošková v úterním vysílání, pro které si oblékla koženou bundu. „Rozhodně nejsme zklamané výběrem našeho oblečení. My se totiž takhle cítíme úplně jako doma,“ doplnila ji Lucie Křížková. 

Česká televize logo vyměnila a na Twitteru dodala: „Změnu názvu ani dramaturgie Sama doma neplánujeme. Staré logo je zpátky. A Sado mama už je zase Sama doma.“

Část uživatelů však pochybovala, jestli nejde o záměrnou kampaň. Televize totiž od 12. listopadu vlastní doménu sadomama.cz. Vše tedy vypadalo jako marketingový tah, respektive virální kampaň.

Tiskové oddělení České televize na dotaz Digizone.cz připustilo, že stanice tušila potenciální potíže s logem, už když se chystal redesign iVysílání. Proto ho ještě před spuštěním nových stránek předělala a na ostré verzi webu se vůbec nemělo objevit. Nakonec se tam ale omylem dostalo.

„Dvakrát jsme vstoupili do stejné řeky. Dvouznačné logo vzniklo při finalizaci designu nového iVysílání v půlce listopadu, jeho ‚možnosti‘ byly odhaleny a z opatrnosti jsme tehdy registrovali i doménu,“ sdělil redakci Filip Platoš z tiskového oddělení ČT. „A přestože bylo nahrazeno logem standardním, souhrou chyb se opět dostalo na frontend. Kdyby to byl virál a záměr, byli bychom raději…,“ dodal.

Sama doma je kontaktní živě vysílaný rodinný pořad. Od své premiéry v září 1998 patří mezi stálice denního vysílání ČT1. Internetový archiv pořadů iVysílání má od 6. prosince 2021 nový design a funkce.

Doplněno 8. 12. 2021 13:17 – Česká televize nastavila na doméně sadomama.cz přesměrování na hlavní stránku iVysílání.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).