Hlavní navigace

Sedm procent tuzemských televizních domácností už přijímá DVB-T2 vysílání

Sdílet

Jan Brychta 12. 6. 2018
DVB-T2

Podle aktuálních výsledků Kontinuálního výzkumu z prvního čtvrtletí letošního roku, zajišťovaného pro Asociaci televizních organizací společností Nielsen Admosphere v rámci projektu crossplatformního elektronického měření sledovanosti, využívá stále více než polovina českých domácností pozemní televizní vysílání. 

Nově zaváděný standard zemského televizního vysílání DVB-T2 už přijímá sedm procent  televizních domácností a většina z nich uskutečnila přechod na nový formát koupí nového televizoru (a ne set-top boxu, což je druhá možnost). Výzkumu se od ledna do března letošního roku zúčastnilo 3018 domácností. 


Autor: Nielsen Admosphere

Podíl jednotlivých platforem na televizním trhu.

Pozemní vysílání ve formátu DVB-T nebo DVB-T2 v Česku aktuálně přijímá 52 procent domácností, které vlastní alespoň jednu televizi. Na druhém místě je příjem prostřednictvím satelitu (22 procent), na třetím kabelový příjem (19 procent). IPTV přijímá sedm procent televizních domácností.


Autor: Nielsen Admosphere

Deklarovaný příjem DVB-T2 vysílání.

Nový standard zemského televizního vysílání DVB-T2 se v domácnostech adaptuje postupně. Z uvedených sedmi procent televizních domácností, které deklarují jeho příjem, ho šest procent ladí pomocí televizoru, zbylé jedno procento využívá zmíněný set-top box. 

Každá devátá domácnost však ve výzkumu uvedla, že neví, zda DVB-T2 přijímá, nebo ne. Dá se očekávat, že domácnosti v blízké budoucnosti projeví v této otázce větší jistotu, neboť informovanost diváků o přechodu na nový standard neustále roste, uvádí se v tiskové zprávě Asociace televizních organizací.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 6. 2018 18:28

  retro silenstvi (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Vetsina divaku zvolila misto set-top-boxu novy televizor. Docela by me zajimalo, kolik procent z tech divaku vedelo, ze si novou televizi kupovat nemusi :) Novinari to totiz casto zapominaji do clanku napsat. Takze v diskuzich na zpravodajskych webech jsou nastvani lide, kteri pisi, ze by radeji tu sumu investovali na letni dovolenou u more. Ale kdyz teda se neda nic jineho delat...

 • 12. 6. 2018 19:16

  Dashiel (neregistrovaný) ---.avonet.cz

  Pokud je člověk tak hloupý a neschopný získat informace, je jedině dobře, když odevzdá své peníze někomu, kdo je využije rozumněji.

 • 13. 6. 2018 0:56

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  ze by radeji tu sumu investovali na letni dovolenou u more.

  A co jim brání, nemít zbytečnou televizi není nezákonné, byť jste pak podezřelý :-)

 • 12. 6. 2018 21:02

  king014 (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  ty čísla spíš vypadají o běžné obnově zařízení, doslouží stará a koupí se nová a většina lidí fakt neřeší jaké to má T, dvb-t2 začal řešit běžný obyvatel akorát když na chvíli vypli čt sport, po zjištění ceny boxu prohlásili ať jdou do …., to je prostě realita slavného nechtěného t2