Hlavní navigace

Šéfem českého CETINu bude Škop, Šedivý převezme střední a východní Evropu

27. 8. 2020

Sdílet

Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) Autor: Jan Sedlák

Společnost CETIN od prvního září změní nejvyšší vedení. Novým generálním ředitelem a členem představenstva se stane Martin Škop, který nahradí dosavadního zdejšího šéfa Juraje Šedivého. Ten zůstane předsedou představenstva a jako generální ředitel a člen představenstva regionální CETIN Group bude řídit aktivity ve střední a východní Evropě.

“Jedná se o plánovaný krok navazující na dokončení strukturální separace tří mobilních operátorů, kteří pod značkou Telenor působí v Maďarsku, Bulharsku a Srbsku, a vznik CETIN Group, sdružující infrastrukturní společnosti CETIN v České republice, CETIN Maďarsko, CETIN Bulharsko a CETIN Srbsko,” uvádí skupina PPF, pod kterou CETIN spadá.

PPF Telecom Group dokončila oddělení telekomunikační infrastruktury od retailové částí na zmiňovaných trzích začátkem července. Předsedou představenstva CETIN Group je Jan Kadaník.

“CETIN Bulharsko, CETIN v České republice, CETIN Maďarsko a CETIN Srbsko se po dokončení interní restrukturalizace stanou součástí skupiny CETIN Group, kontrolované PPF Telecom Group. Nově utvořené společnosti využijí zkušeností získaných při rozdělování O2 a CETINu v České republice v roce 2015 a budou moci těžit ze společného know-how a ze spolupráce v technologické, obchodní a inovační oblasti. Jejich velkoobchodních služeb budou v jednotlivých zemích využívat oddělení operátoři Telenor,” popisuje PPF.

Martin Škop působil v Eurotelu a v Českém telecomu pracoval jako ředitel pro plánování a rozvoj sítě. Pracoval rovněž v české Telefónice O2, kde měl rovněž na starost rozvoj infrastruktury. Jako technologický ředitel (CTO) pak operoval v O2 Slovakia a Telefónica Germany. Od roku 2015 byl členem vedení ruského operátora Vimpelcom (Beeline), zodpovídal za provoz fixních a mobilních sítí.

Juraj Šedivý se role šéfa CETINu ujal v listopadu roku 2018. Nahradil tehdejšího ředitele Petra Slováčka.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).