Hlavní navigace

Seznam chce po Google podrobnosti o podpoře dalších vyhledávačů v Androidu

25. 3. 2019

Sdílet

Seznam.cz - Krasty - stopka Autor: Seznam.cz

Seznam.cz si podle Reuters od Google vyžádal podrobnosti o podpoře dalších vyhledávačů v Androidu, tvrdí, že kvůli přednastavenému Google vyhledávání v Androidu ztrácí podíl na trhu.

Seznam.cz vyzval globálního vyhledávacího hegemona, aby předložil více podrobností o záměru podpořit v Evropě alternativní vyhledávací enginy na chytrých telefonech s operačním systémem Android. Podle Seznamu používá Google nekalé konkurenční praktiky, kvůli kterým někdejší česká internetová jednička ztrácí uživatele. Seznam se v minulosti kvůli problému obrátil na Evropskou komisi a později se přidal ke kolektivní stížnosti lobbistické skupiny FairSearch. Na základě ní EK loni udělila pokutu Google za zneužití dominantního postavení Androidu 4,34 miliardy eur.

Ani samotnou nápravu stavu neslibuje Google dobrovolně. Ze strany EK mu hrozí v případě nesplnění sankce v podobě 5 % průměrného denního celosvětového obratu, který vykazuje jeho mateřská společnost Alphabet.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 3. 2019 5:56

  martyd420

  A ono někoho zajímá vyhledávání na seznamu? Místo války o pokuty by mohli zamakat a vyvolat u uživatelů přirozený zájem a ne něco silou vnucovat.
  Já třeba zase peču rohlíky... Mám žalovat penam, že jich upeče víc? A nějaký výrobce sáčků by je mohl zažalovat, že nekupují žádné sáčky a drze si to dávají do vlastních papírových a ještě na nich mají své logo!? Já přece taky peču rohlíky, mělo by tam být i moje logo...

 • 27. 3. 2019 8:20

  ChaosPalda

  Jasně, tak seznam je naštvaný, že nikdo nevyužívá jejich vyhledávač na OS od googlu? To bych mohl být naštvaný, že mi na seznam.cz nejde načíst můj Gmail..

  Až si Seznam vyrobí OS, který budou uživatelé a výrobci chtít mít na svých zarizenich, ať si tam klidně nacpe svůj vyhledávač.. Problém asi je v tom, že to nikdo nechce..

  Ze zkušenosti můžu uvést příklad "Seznam lištičky", která se instaluje (instalovala?) při stažení nějaké aplikace např ze slunečnice. Každý kdo to v počítači měl, tak nevěděl jak se to tam dostalo a nikdy to nepoužil..

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).