Hlavní navigace

Seznam.cz dává 10 milionů na sbírku SOS Milostivé léto

9. 12. 2021

Sdílet

Pavel Zima - Seznam.cz Autor: Seznam.cz

„Věříme, že každý z nás si zaslouží druhou šanci,“ říká jeden z členů představenstva Seznam.cz Pavel Zima. Firma se proto rozhodla věnovat 10 milionů Kč do sbírky SOS Milostivé léto, kterou organizuje charitativní organizace Člověk v tísni.

Výtěžek sbírky půjde na splacení dluhů lidí, kteří se ocitli v tzv. dluhové pasti a nedokáží svůj původní dluh splatit. Pomoc má směřovat zejména k sociálně slabým rodinám.

Sbírka souvisí s akcí Milostivé léto, kterou vyhlásil stát. Předlužení lidé se v ní mohou po omezenou dobu zbavit některých exekucí. Z dluhů veřejnoprávním institucím jim totiž stát odpustí sankce, úroky z prodlení a další náklady. Celková dlužná částka se tím snižuje na úroveň, kterou mohou být dlužníci schopní zaplatit. 

„Vyzvali jsme jmenovitě i naše zaměstnance, kteří splácí vlastní exekuce, aby se do iniciativy zapojili. Z jejich příběhů víme, že ne vždy je dluhová spirála zapříčiněna jejich vlastním pochybením,“ říká Zima.

Seznam Milostivé léto podpoří také tím, že Člověku v tísni věnuje v prosinci a lednu volný reklamní prostor pro jeho bannery související se sbírkou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).