Hlavní navigace

Seznam.cz loni utržil 4,69 miliardy a vykázal zisk 1,4 miliardy Kč

23. 6. 2020

Sdílet

Seznam.cz logo Autor: Seznam.cz

I v roce 2019 pokračoval Seznam.cz v růstu – alespoň co se týče tržeb, které meziročně zvýšil o 4,7 % na 4,69 miliardy Kč. Zisk byl před zdaněním 1,4 miliardy Kč. Firma to oznámila na svém blogu.

Podle Seznamu se na výsledku nejvíce podepsal reklamní systém Sklik, který v obsahové síti rostl o 15 %.

Jeden z CEO Seznamu Pavel Zima ve zprávě vypíchl projekt zveřejňování odkazů partnerských webů na hlavní stránce Seznamu. Médií, která výměnou za příchozí návštěvnost umisťují na své stránky Sklik, jsou podle něj už přes tři stovky.

„Počet prokliků z domovské stránky na obsah našich i partnerských webů se na konci roku 2019 zastavil na hodnotě 146 milionů měsíčně, což oproti předchozímu roku představuje navýšení o 17 %,“ říká Zima. V průběhu epidemie koronaviru zájem lidí o články výrazně stoupl, dodává. Letos v březnu tak homepage Seznamu zaznamenala 228 milionů prokliků na partnerské weby.

Ve výhledu pro letošní rok je Zima opatrný. „Byli jsme při plánování nákladů pro letošní rok velmi opatrní, protože jsme tušili příchod ekonomické krize. Naše obavy potvrdila koronavirová epidemie, jejíž dopady ovlivňují český byznys. Naším cílem je i přesto udržet rozumnou míru profitability,“ říká co-CEO Seznamu.

V roce 2018 Seznam vykázal tržby 4,48 miliardy korun a zisk EBIT 1,6 miliardy korun, o rok dříve pak tržby 4,12 miliardy Kč a zisk 1,89 miliardy Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).