Hlavní navigace

Seznam.cz vyloučí z Skliku dezinformační weby a nebude na ně odkazovat

7. 8. 2017

Sdílet

Změna pravidel pro členství v programu Sklik Partner a pro zobrazování odkazů na hlavní stránce Seznamu má zastavit přísun reklamních peněz od Seznamu k webům, které publikují dezinformace. Informoval o tom deník Aktuálně.cz.

Seznam aktualizoval svá pravidla pro reklamu o Pravidla pro zpravodajské weby, která stanovují několik podmínek, které musí weby splňovat, aby na svých stránkách mohly zobrazovat reklamy Skliku (tedy účastnit se programu Sklik Partner). 


Mezi zapovězené chování podle Seznamu patří vydávání komentářů za zpravodajství, publikování dezinformačního, smyšleného či klamavého obsahu, který je v rozporu s fakty, uvádění informací v zavádějícím kontextu, konspirace, dehonestace či chybějící identifikace provozovatele a uvádění smyšlených autorů. Seznam také vyžaduje dodržování etického kodexu svých redakcí.

Na weby, které se proti těmto podmínkám proviní, také Seznam nebude odkazovat v sekci Další zajímavé články českého internetu na své homepagi a nebude je zařazovat do katalogu odkazů a sekce Denní tisk na Novinky.cz.

Další informace o novém opatření má Seznam zveřejnit v průběhu tohoto týdne.

Zpráva už o víkendu vyvolala řadu rozporuplných reakcí:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).