Hlavní navigace

Seznam TV údaje o sledovanosti nesděluje, nabízí jen návštěvnost kauzy Babiš mladší

10. 12. 2018

Sdílet

Televize Seznam - živě

Zpravodajská televize Seznam zahájila vysílání letos v lednu. Je zařazena do peoplemetrového měření, které pro Asociaci televizních organizací realizuje výzkumná agentura Nielsen Admosphere, a pro interní potřeby čerpám i z informací a výsledků kabelových, satelitních a IPTV operátorů. Konkrétní peoplemetrové výstupy ale Seznam využívá pouze pro interní potřeby. 

Z datového toku dokážeme doložit, že diváci Televize Seznam velmi pozitivně vnímají naše speciály jako např. Královská svatba, volební speciál či nejnovější díl Zvláštního vyšetřování, které přineslo nové informace do kauzy Čapí hnízdo (níže přikládám podrobnější informace). Mezi oblíbené pořady patří i Záhady Josefa Klímy a vlastní seriálová tvorba Stream.cz, uvedla pro DigiZone PR specialistka Seznamu Hana Holubová.

Jediná data, která Holubová na vyžádání zaslala, se týkala pořadu Zvláštní vyšetřování, resp. konkrétního dílu o možném únosu premiérova syna na poloostrov Krym. Ty proto přetiskujeme v původním znění v přiloženém boxu.

Jak si vedla reportáž o Babišově synovi?

Nový díl pořadu Zvláštní vyšetřování byl publikovaný v pondělí 12. listopadu kolem 22. hodiny. Hned po vydání se díky svému obsahu stal velmi atraktivní pro uživatele, kteří sledují internet ve večerních a nočních hodinách, což je možné vidět na křivce mezi 22. hodinou a půlnocí. 

Hned od šesté hodiny ranní, kdy se lidé opět dostávají k internetu a v rámci ranního přehledu čtou, co se v noci nebo pozdě večer událo, se křivka grafu opět zvedá a zvýšená návštěvnost na Seznamu trvá prakticky celý den. Nejvyšší datové toky jsou zaznamenané kolem 14. hodiny, kdy probíhají tiskové konference politických stran.


Autor: Seznam

Graf není ukázkou návštěvnosti pořadu Zvláštní vyšetřování, ale odrazem návštěvnosti webu Seznamu. Zvýšený zájem však kauza zveřejněná reportéry Slonkovou a Kubíkem rozhodně způsobila.

Týdenní graf datového toku

Video o kauze Andreje Babiše juniora má za den více než 740 000 zobrazení.


Autor: Seznam

Týdenní graf datového toku ukazuje, že se v pondělí 12. 11. večer a v úterý 13. 11. ráno datový tok na webu Seznamu v porovnání s uplynulým týdnem ztrojnásobil. 

V důsledku zveřejnění nového dílu pořadu Zvláštní vyšetřování a následného zvýšeného zájmu uživatelů o celou kauzu došlo k navýšení datového toku o 200 % (vrchol dosahoval až 90Gb/s) oproti běžnému dni, kdy se průměrná hodnota pohybuje na 30 Gb/s.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).