Hlavní navigace

Shoptet nově povede Samuel Huba, v čele firmy střídá zakladatele Miroslava Uďana

13. 4. 2021

Sdílet

Samuel Huba, Shoptet Autor: Shoptet

Shoptet má nového výkonného ředitele. Zakladatele firmy Miroslava Uďana střídá v čele firmy Samuel Huba, který v Shoptetu od roku 2018 působil na pozici provozního ředitele. Huba se chce ve funkci zaměřit na růst v Česku, zahraniční expanzi a rozvoj značky Shoptet Premium. Uďan, který společnost před 12 lety založil. ve firmě nadále zůstává, ale místo přímého řízení se bude více zaměřovat na strategii.

„Česko je vyspělá e-commerce velmoc a náročný trh. Shoptet si zde dokázal vybudovat pozici jedničky, což nám dává silné základy pro zahraniční expanzi. Přípravy pro budování naší pozice na nových trzích jsme spustili již v loňském roce, naše ambice pro nadcházející období jsou ale mnohem větší,“ uvádí Huba.

Služby Shoptetu, který se zaměřuje na tvorbu a správu e-shopů využívá asi 27 tisíc internetových obchodů. Jen za loňský rok na platformě přibylo přes 6 a půl tisíce nových e-shopů a celkový obrat spravovaných obchodů se loni zdvojnásobil na 36 miliard korun. 

„S růstem počtu klientů i našimi ambicemi se pojí také růst počtu zaměstnanců. Letos i v dalších letech plánujeme otevřít desítky pozic především ve vývoji, produktu a v péči o naše klienty. Nalezení nových talentů bude jednou z klíčových složek a také mých cílů. V Shoptetu se snažíme nabírat ty nejlepší kandidáty z technologických firem. To se nám daří i v dnešní konkurenci, která mezi nimi panuje,“ dodává Samuel Huba.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).