Hlavní navigace

Šíření čínské stanice CGTN v Česku je znovu možné, uznala vysílací rada

25. 3. 2021

Sdílet

CGTN Europe Autor: CGTN

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání doplnila své stanovisko k čínské mezinárodní zpravodajské stanici CGTN. Protože tento program přišel o britskou licenci, rozhodl se úřad původně varovat české operátory, aby stanici nešířili. CGTN ale poté začala spadat pod francouzské právo, a tím pádem vyhovuje Evropské úmluvě o přeshraniční televizi.

„Předmětné vysílání spadá do působnosti francouzského zákona o svobodě komunikace ze dne 30. září 1986, který zakazuje podněcování k nenávisti a násilí a zaručuje respekt k lidské důstojnosti, a hodnoty jako spravedlnost, nezávislost a pluralita informací. Vážná porušení některých z těchto principů již v minulosti vedly CSA (francouzská mediální rada, pozn. red.) k zastavení satelitního vyslání některých programů. V souladu s jeho působností bude CSA obzvláště ostražitá, aby vysílání CGTN tyto zákonné požadavky splňovalo,“ informovala česká vysílací rada.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem RRTV konstatovala, že šíření převzatého vysílání programu CGTN bude v České republice opět legálně možné. Operátor, který bude chtít stanici zařadit do nabídky, o tom musí jen RRTV informovat, tento krok nepodléhá žádnému dalšímu schvalování.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).