Hlavní navigace

Škoda Auto s Alzou a Rohlíkem startuje pilotní projekt doručování zboží do kufru auta

Sdílet

Karel Wolf 14. 3. 2019

Zákazníci eshopů Alza.cz a Rohlik.cz si budou moci vybrané zboží objednat přímo do zavazadlového prostoru svého vozu Škoda.

ŠKODA AUTO DigiLab ve spolupráci s oběma internetovými obchody vyvíjí doručovací systém, díky němuž bude kurýrovi umožněn zabezpečený přístup do zavazadlového prostoru. V pilotním projektu se začne testovat technologie potřebná pro vzdálený přístup k vozu již nyní.

Systém by měl být maximálně jednoduchý: zákazník si na e-shopu objedná zboží a vybere dodání do kufru. Následně kurýr získá informace o poloze vozu a díky jednorázovému zabezpečenému přístupu v předem definovaném časovém intervalu přes speciální aplikaci zavazadlový prostor vozu otevře. Kódování dat a striktní přístupový management by měly zaručovat dostatečnou bezpečnost při předávání dat a poskytování služby. Kurýr vloží balíček do zavazadlového prostoru, který vyfotí, následně zamkne vůz a zákazník obdrží zprávu o úspěšném doručení.

Použité služby a technologie probíhají aktuálně zkušební fází a budou se cíleně optimalizovat. V rámci pilotu budou do projektu zapojeni i vybraní zákazníci, kteří získají unikátní příležitost podílet se na vývoji a možnost vyzkoušet si službu před samotným spuštěním v praxi.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 3. 2019 15:56

  Malata1

  To zní dost problematicky. V podstatě člověk má jakousi "Schrödingerovu zásilku" - formálně ji převzal, ale dokud neotevřen kufr tak si nemůže být jist, že tam skutečně je.

 • 14. 3. 2019 16:04

  bez přezdívky

  Idea služby úžasná pro ideální svět. Pro náš svět ve kterém žijeme své titěrné životy se jedná o službu, která je již v tomto začátku odsouzena k neúspěchu. Navrhuji si udělat rizikovou matici a porovnat přínosy s těmito riziky. Pro nadšení ze služby nevidíte zkutečná rizika např. navýšení kriminality (vykrádání aut - auto není trezor), pojišťovací podvody atd. U potravin v letních měsících kdy auto je vyhřáté na 50 st. dojde k znehodnocení potravin cca do 30 min.

 • 14. 3. 2019 16:03

  lahvon

  To je super inovace.
  Teď už jen, aby auta měla defaultně na střeše solární panel a u zaparkovaného auta na sluníčku jela v udržovacím režimu klimatizace, aby se nákup v kufru neuvařil.

 • 14. 3. 2019 17:23

  Michal Kubeček

  What could p_ossibly go wrong?

  (To podtržítko je tam proto, že podle redakce se prý podle tohoto slova pozná spam, takže bez něj by komentář neprošel.)