Hlavní navigace

Škoda Auto s Alzou a Rohlíkem startuje pilotní projekt doručování zboží do kufru auta

14. 3. 2019

Sdílet

doručování zboží do kufru

Zákazníci eshopů Alza.cz a Rohlik.cz si budou moci vybrané zboží objednat přímo do zavazadlového prostoru svého vozu Škoda.

ŠKODA AUTO DigiLab ve spolupráci s oběma internetovými obchody vyvíjí doručovací systém, díky němuž bude kurýrovi umožněn zabezpečený přístup do zavazadlového prostoru. V pilotním projektu se začne testovat technologie potřebná pro vzdálený přístup k vozu již nyní.

Systém by měl být maximálně jednoduchý: zákazník si na e-shopu objedná zboží a vybere dodání do kufru. Následně kurýr získá informace o poloze vozu a díky jednorázovému zabezpečenému přístupu v předem definovaném časovém intervalu přes speciální aplikaci zavazadlový prostor vozu otevře. Kódování dat a striktní přístupový management by měly zaručovat dostatečnou bezpečnost při předávání dat a poskytování služby. Kurýr vloží balíček do zavazadlového prostoru, který vyfotí, následně zamkne vůz a zákazník obdrží zprávu o úspěšném doručení.

Použité služby a technologie probíhají aktuálně zkušební fází a budou se cíleně optimalizovat. V rámci pilotu budou do projektu zapojeni i vybraní zákazníci, kteří získají unikátní příležitost podílet se na vývoji a možnost vyzkoušet si službu před samotným spuštěním v praxi.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 3. 2019 15:56

  Malata1

  To zní dost problematicky. V podstatě člověk má jakousi "Schrödingerovu zásilku" - formálně ji převzal, ale dokud neotevřen kufr tak si nemůže být jist, že tam skutečně je.

 • 14. 3. 2019 16:04

  bez přezdívky

  Idea služby úžasná pro ideální svět. Pro náš svět ve kterém žijeme své titěrné životy se jedná o službu, která je již v tomto začátku odsouzena k neúspěchu. Navrhuji si udělat rizikovou matici a porovnat přínosy s těmito riziky. Pro nadšení ze služby nevidíte zkutečná rizika např. navýšení kriminality (vykrádání aut - auto není trezor), pojišťovací podvody atd. U potravin v letních měsících kdy auto je vyhřáté na 50 st. dojde k znehodnocení potravin cca do 30 min.

 • 14. 3. 2019 16:03

  lahvon

  To je super inovace.
  Teď už jen, aby auta měla defaultně na střeše solární panel a u zaparkovaného auta na sluníčku jela v udržovacím režimu klimatizace, aby se nákup v kufru neuvařil.

 • 14. 3. 2019 17:23

  Michal Kubeček

  What could p_ossibly go wrong?

  (To podtržítko je tam proto, že podle redakce se prý podle tohoto slova pozná spam, takže bez něj by komentář neprošel.)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).