Hlavní navigace

Škoda Auto spustila vlastní superpočítač

4. 11. 2019

Sdílet

Škoda Auto DC

HPC společnosti údajně momentálně disponuje výpočetním výkonem 2 petaFLOPS a má sloužit například pro aerodynamické simulace nebo pro vývoj nových bezpečnostních prvků a motorů.

Počítač je v provozu od posledního říjnového dne a fyzicky se nalézá v loni rozšířeném datovém centru v hlavním sídle společnosti v Mladé Boleslavi. Datové centrum, ve kterém se počítač nachází, počítá do budoucna s růstem výkonu až na 15 petaFLOPS. „Náš nový superpočítač disponuje dvěma počítačovými clustery, 1 008 výpočetními uzly a 24 192 procesorovými jádry,“ upřesňuje alespoň některé parametry Klaus Blüm, vedoucí ŠKODA IT.

Počítač by měl sloužit především pro technický vývoj a testování produktů (od vizualizací přes zobrazení ve virtuální realitě, simulace v oblastech aeroakustiky a aerodynamiky, až po vývoj v oblasti ochrany chodců). Ve stejném výpočetním centru se mají ukládat také data propojených aut.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).