Hlavní navigace

Skylink chce rozjet placený zemský multiplex, jeho žádost o přidělení kmitočtů řeší ČTÚ

Sdílet

Jan Brychta 29. 11. 2018
Skylink Autor: M7 Group

Satelitní a OTT operátor Skylink má nadále zájem o placené zemské televizní vysílání. Na včerejším workshopu České asociace satelitních operátorů to potvrdil Jaromír Glisník, člen správní rady lucemburské skupiny M7, která mimo jiné provozuje i Skylink.

Ta už testovala možnosti podmíněného zemského televizního vysílání na konci roku 2015 v rámci pražské regionální DVB-T sítě 4 společnosti Prague Digital, v rámci které vysílala programy Joj Cinema a Filmbox Family. Šlo o testovací vysílání pro vybrané zákazníky Skylinku a podle Glisníka skončil pilot stoprocentním úspěchem. Nenarazili jsme na jedinou televizi, na které by podmíněný přístup k našemu vysílaní nefungoval, uvedl pro server DigiZone Glisník.

Skylink už konzultoval možnost spuštění placeného zemského multiplexu se zástupci ministerstva průmyslu a obchodu. Ti nás odkázali na Český telekomunikační úřad. Ten na naši žádost odpověděl, že bude postupovat podle zákona. Nic jiného bych od státního úřadu ani nečekal, uvedl na zmiňovaném setkání Glisník. Další pokrok se vzhledem k absenci volných kmitočtů v nejbližší době ani čekat nedá.

Ohledně podmíněného přístupu se hodně mluví v souvislosti s nástupem vysílání v novém standardu DVB-T2, do něhož odmítají pouštět zdarma své HD kanály všechny velké komerční televize. Jediná stanice, která připouští možnost, že do finální DVB-T2 sítě pustí svoji HD verzi, je zpravodajská Seznam TV.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.