Hlavní navigace

Skylink zařazuje nové stanice, HBO nebo Viasat budou v HD

18. 11. 2020

Sdílet

Adéla Gondíková, ambasadorka Skylinku Autor: Skylink

Satelitní a internetová televize Skylink zařadila pět nových programů. Podle tiskové zprávy jde o stanice Cinemax 2, CBS Reality, Lala TV, Extreme Sports Channel a Spektrum Home. 

Osm stanic bude nově ve vysokém rozlišení: Cinemax HD, Arena Sport 1 HD, Film+ HD, HBO 2 HD, HBO 3 HD, Filmbox Premium HD, Viasat Nature HD a Viasat History HD.

„V souvislosti s tím dochází ke změně vysílacích parametrů některých stávajících programů.  Tyto technické změny však pro většinu zákazníků Skylinku nepředstavují žádné komplikace. Jejich certifikovaný přijímač (Skylink READY) totiž vysílací parametry aktualizuje automaticky, a to díky funkci FastScan. Pokud však má zákazník přijímač bez funkce FastScan, je potřeba naladit programy manuálně, a to nejpozději 11. 1. 2021, kdy bude vysílání se starými parametry ukončeno,“ upozornil Skylink v tiskové zprávě.

V následující tabulce je uveden výčet všech programů, kterých se dané změny týkají, a to včetně nových parametrů pro naladění. Podrobnosti jsou také na webu Skylinku.

Programy

Satelit Astra

Kmitočet (MHz)

Polarizace

FEC

Symb. rychl.

Norma

Pilot

Extreme Sports Channel, Spektrum Home

23,5°E

11 953

Horizontální

2/3

29 900

DVB-S2/8PSK

Off

Cinemax HD, Filmbox Extra HD, Film Europe HD, Arena Sport 1 HD, Golf Channel, Viasat Explore, UP network CZ, Hobby TV, CBS Reality, Rebel, Relax, Retro Music, LALA TV, Jim Jam

23,5°E

12 012

Vertikální

2/3

29 900

DVB-S2/8PSK

Off

Film+ HD, HBO 2 HD, HBO 3 HD, Cinemax 2 HD, Filmbox Premium HD, Film Europe+ HD, Adventure TV, Filmbox Stars, Viasat Nature HD, Viasat History HD, Mňam TV, Minimax, Leo TV

23,5°E

12 109

Horizontální

2/3

29 900

DVB-S2/8PSK

Off

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 11. 2020 17:17

  bez přezdívky

  Tak po vytrvalé devastaci programové nabídky svojí neschopností se s kýmkoliv obchodně dohodnout by bylo těch připravených cca 20 testovacích pozic tak akorát... HD verze Arena Sport 1 jako odpustka za Eurosporty? K pousmání... Stejně jako u ostatních stávajících kanálů v HD jde jen a pouze o dohánění dávno ujetého vlaku. A to že není zoufalost typu LALA TV dostupná v rámci druhého nejvyššího balíčku je třešnička na dortu pro všechny, co trpělivě platí za stále tenčící se obsah, který je souběžně nabízen kdekomu zadarmo? Škatulata mezi transpodéry hejbejte se, v tom jsou ovšem mistři!

 • 18. 11. 2020 15:33

  Martin090

  Já teda žádný ovoce a ani zeleninu nevidím. Jestli je podle vás to ovoce, že se překlopí stávající stanice do HD anebo přidají stanice se sledovaností okolo 0,1% share, tak já jsem teda asi náročnější zákazník. Ještě k tomu když - nota bene - sám Skylink tyto kanály před lety vyřadil, nebo nějaké z nich. Co se týče obsahu pod značkou Canal+ tak na to rychlé zapomeňte. Za prvé exkluzivitu na atraktivní obsah už mají jiné společnosti (HBO, AMC sport, Eurosport, O2...) a za druhé kdo to zaplatí? Vždyť už polská C+ je na pokraji krize, protože na počet obyvatel má nějakých 2,5 mln abonentů a jejich ceny jsou oproti francouzské Canal+ typický východní, extra levné. Jinými slovy C+ PL je dotovaná mateřskou C+ jinak by nepřežila. A pokud by měla C+ PL zvýšit poplatky, tak kdo to zaplatí?? Průměrný Polák určitě ne. Sám jsem měl full nabídku od Sky Italy a později Sky Germany a i na mě to bylo moc peněz. U Sky Italy jsem měsíčně platil 85 eur, sice za luxus, al holt nemám plat jako oni. Takže na nějakou extra nabídku u nás zapomeňte.

  18. 11. 2020, 15:36 editováno autorem komentáře

 • 18. 11. 2020 16:00

  bez přezdívky

  Překlopení stanic do HD je vždy přínosem, obzvlášť u filmových kanálů jako HBO.
  Co se týká sledovanosti, tak tu jako divák vůbec řešit nemusím, prostě si vybírám co mě zajímá.
  Nevím o jaké exkluzivitě je řeč, když programy HBO a AMC jsou u Skylinku v nabídce pořád a co se týká programů Discovery (kam patří i všude dokola omílaný Eurosport 1 a 2), tak je prostě Skylink nemá. Konkurenční Telly zase nemá programy AMC (kam spadá mimo jiné Sport 1 a 2) a nějaký extra velký humbuk okolo toho už dávno není.
  Kdo to zaplatí není opět moje starost. Je tady poskytovatel služeb se svojí nabídkou a jsem tady já, jakožto divák. Pokud mně bude nabídka vyhovovat (obsahově i finančně), tak ji akceptuji. Když ne, půjdu o dům dál. Co bude kdo kde platit kdesi v Polsku nebo jinde je věc tamních obyvatel a ne moje, sorry...

 • 18. 11. 2020 14:29

  bez přezdívky

  Je vidět, že ta změna vlastníka na Canal+ už nese svoje ovoce. V lednu ještě další úprava programové nabídky, jen tak dál :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).