Hlavní navigace

Soud: Taxify nesmí jezdit v Praze, dokud se nebude řídit pravidly pro taxikáře

Sdílet

David Slížek 4. 12. 2018
Taxify - mobilní aplikace

Dopravní služba Taxify poskytuje dopravní služby a pokud chce v hlavním městě poskytovat služby, musí se řídit pravidly pro taxislužby. O verdiktu Městského soudu v Praze informuje agentura ČTK. Firma dosud tvrdila, že není dopravcem, ale platformou poskytující mobilní aplikaci. Soud ale na tuto argumentaci nepřistoupil.

Firma se proti rozhodnutí může odvolat a podle svého vyjádření tak nejpíš i učiní: „Nesouhlasíme s dnešním rozhodnutím soudu a jsme připraveni se proti němu odvolat. Jeho dnešní výrok vnímáme nejen jako krok zpět pro Taxify, ale také jako prohru pro pokrok a svobodu v přepravě v České republice,“ říká šéf Taxify pro Českou republiku a Slovensko Roman Sysel.

Podle předběžného opatření v jiném případě ze začátku října dostalo Taxify dočasně zákaz provoz služeb s nelicencovanými řidiči v Ostravě, Olomouci, Plzni a Českých Budějovicích. za jeho nedodržení pak dostala pokutu 590 tisíc Kč. Firma pak oznámila, že od prosince mohou její aplikaci využívat jen řidiči s taxikářskou licencí.

Taxify jezdí v České republice od srpna 2015. Startup pochází původně z Estonska a podobně jako konkurenční Uber nebo Liftago nabízí zprostředkování jízdy přes mobilní aplikaci.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.