Hlavní navigace

Soutěž Společně otevíráme data ocení aplikace s pozitivním dopadem, soutěžit se bude i Na stojáka

13. 10. 2020

Sdílet

Společně otevíráme data 2020 Autor: Nadace OSF

Už jen necelé dva týdny zbývají do uzávěrky přihlášek do soutěže Společně otevíráme data 2020. Osmý ročník znovu ocení aplikace, které využívají otevřená data a opensource technologie a mají pozitivní společenský dopad. 

Letošní klání probíhá v pěti tematických kategoriích: Životní prostředí a klimatická krize, Vzdělávání, Zdraví, Městská data a Speciální kategorie COVID-19. Vítězové v jednotlivých kategoriích dostanou 30 tisíc Kč na další rozvoj své aplikace.

Do soutěže se mohou hlásit autoři aplikací z řad veřejnosti, neziskových organizací, veřejných institucí studentů nebo firem. Příjem přihlášek končí 25. října.

Nadace OSF, která soutěž organizuje, vyhlásí výsledky 18. listopadu. Součástí slavnostního večera s názvem Civid Tech Open bude i další soutěž Na stojáka: Neziskovky v digi světě

V jejím rámci vystoupí zástupci osmi neziskových organizací, kteří se budou snažit publikum nadchnout pro svůj nápad na využívání dat a řešení společenských problémů digitální cestou. Vítěze, který získá 60 tisíc Kč, pak určí veřejné hlasování.

Připomeňte si výsledky předchozích ročníků: 2019201820172016.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).