Hlavní navigace

Soutěž Společně otevíráme data ocení aplikace s pozitivním dopadem, soutěžit se bude i Na stojáka

Sdílet

David Slížek 13. 10. 2020

Už jen necelé dva týdny zbývají do uzávěrky přihlášek do soutěže Společně otevíráme data 2020. Osmý ročník znovu ocení aplikace, které využívají otevřená data a opensource technologie a mají pozitivní společenský dopad. 

Letošní klání probíhá v pěti tematických kategoriích: Životní prostředí a klimatická krize, Vzdělávání, Zdraví, Městská data a Speciální kategorie COVID-19. Vítězové v jednotlivých kategoriích dostanou 30 tisíc Kč na další rozvoj své aplikace.

Do soutěže se mohou hlásit autoři aplikací z řad veřejnosti, neziskových organizací, veřejných institucí studentů nebo firem. Příjem přihlášek končí 25. října.

Nadace OSF, která soutěž organizuje, vyhlásí výsledky 18. listopadu. Součástí slavnostního večera s názvem Civid Tech Open bude i další soutěž Na stojáka: Neziskovky v digi světě

V jejím rámci vystoupí zástupci osmi neziskových organizací, kteří se budou snažit publikum nadchnout pro svůj nápad na využívání dat a řešení společenských problémů digitální cestou. Vítěze, který získá 60 tisíc Kč, pak určí veřejné hlasování.

Připomeňte si výsledky předchozích ročníků: 2019201820172016.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.