Hlavní navigace

Správě Pražského hradu unikla data do zahraničí

3. 3. 2020

Sdílet

Česká republika Autor: Pixabay

Z lokální počítačové sítě Pražského hradu několik měsíců nekontrolovaně tekla data na zahraniční IP adresy, případ nyní řeší hlavně Úřad pro ochranu osobních údajů. S informací dnes přišel deník Mladá fronta Dnes (text je dostupný i na prémiové verzi iDnes.cz).

K úniku mělo dojít díky kompromitování zabezpečení u společnosti, která pro Správu Pražského hradu síť spravuje. Povaha informací, ke kterým se tímto způsobem útočníci měli dostat, není zatím zřejmá. Vzhledem ke kompromitování dat o klientech se případem zabývá Úřad pro ochranu osobních údajů. Úřad pro kybernetickou bezpečnost, Národní centrála proti organizovanému zločinu a Vojenské zpravodajství podle deníku odmítly potvrdit, zda se na řešení případu nějakým způsobem také podílejí.

Kancelář prezidenta, podobně jako tiskové oddělení ÚOOÚ, odmítla celou záležitost jakkoli komentovat. „Jakékoliv otázky týkající se bezpečnostní problematiky zásadně nikdy nekomentuji,“ prohlásil podle Mladé fronty Dnes mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.   

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).