Hlavní navigace

StartupJobs spouští hledání práce prostřednictvím simulační hry

17. 3. 2021

Sdílet

StartupJobs Behavera ukázka hry Autor: StartupJobs

Portál s pracovními nabídkami StartuJobs bude propojovat uchazeče a startupy hledající pracovníky prostřednictvím simulační hry. Cílem hry, kterou portál vyvinul spolu s firmou Behavera, je prostřednictvím simulovaných situací otestovat schopnosti kandidátů.

„Na základě simulační hry si kandidát prověří své dovednosti. Dle výsledků pak dokážeme kandidátům nabídnout inzeráty, které jsou šité na míru jejich dovednostem, talentům i zálibám. Člověk se pak už jen jedním kliknutím přihlásí,“ vysvětluje inovovaný HR proces zakladatel a CEO StartupJobs Filip Mikschik.

Hra je přístupná pouze uživatelům portálu s další novou funkcionalitou StartupJobs, prémiovým účtem. Ten lze získat tak, že kandidát vyplní svůj profil na alespoň 85 %, přičemž užívání aplikace je pak zdarma. 

Simulace je zaměřená zejména na leadership a testuje také dovednosti v komunikaci, efektivitě práce, motivaci a samostatném přístupu k práci. Na základě naměřených hodnot pak portál nabídne uchazeči vhodnou otevřenou pracovní pozici.

Vedle přístupu k simulaci mají Premium účty plnit i roli kariérního a dovednostního obrazu kandidáta. Firmy díky vyplněnému profilu a výsledkům hry získají kompletnější informace o případném uchazeči. 

„Tohle je však jen začátek novinek, které v blízké budoucnosti spustíme na StartupJobs i na nově vzniklé platformě Nelisa. Přihlášení se na inzerát jedním kliknutím, zobrazování pouze relevantních nabídek, to jsou první kroky k modernizaci HR trhu,“ uzavírá Mikschick.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).