Před pár týdny skončilo další kolo jednoho ze dvou tradičních akceleračních programů v Česku. StartupYard opustila už sedmá várka startupů a jeden z nich i s investicí od Mitonu. Přihlášky do dalšího kola, které začne letos v září, už jsou otevřené.
Soukromý akcelerátor zvyšuje obrátky a daří se mu získávat peníze od dalších investorů. Celkem posbíral za poslední dva roky 90 milionů korun, a to i díky kampani na Fundliftu, kterou chtěl oslovit investory, kteří přicházejí nově na scénu. Výsledkem tak může být třeba takováhle struktura společnosti, která za každým z kol akcelerátoru stojí.
Šéf akcelerátoru Cedric Maloux si pochvaluje především úspěchy absolventů typu TeskaLabs, Neuron Soundware nebo právě letošní Rossum. I proto chce Maloux cílit akcelerátor do oblasti technologií.
„DeepTech znamená, že firmy pracují na technologiích a produktech, které jsou jedinečné, nedají se snadno kopírovat nebo prozkoumávají inovativní oblasti, kde jsou vysoké překážky vstupu, zatímco problémy jsou vědecky komplexní a náročné. Ať už je to třeba robotizace, umělá inteligence, IoT, VR/AR nebo kryptografie. Překážky inovací se ale snižují, takže zacílíme startupy, které pracují na hranici možností pro vznikající technologie,“ dodává Maloux.
S internetem věcí a hardwarovými startupy už delší dobu operují i v brněnském Starcube, který funguje v rámci Jihomoravského inovačního centra. Tam své poslední kolo rozšířili i o téma chytrých měst.