Hlavní navigace

StartupYard vyráží opět pro peníze na Fundlift. Chce 20 milionů

Sdílet

Jan Beránek 27. 4. 2017

Nejstaršímu pražskému akcelerátoru se sbírání peněz a nových investorů na Fundliftu osvědčilo už loni a tak to zkouší znovu. Loni vybral víc než šest milionů, teď jich chce dvacet, k nimž by měl přidat sedm milionů z vlastních zdrojů. 

„Inspirovali jsme se francouzskou Numou, které se podařilo prostřednictvím crowdfundingu získat jeden milion eur. Zkoušíme, jestli se Praha vyrovná Pařízi,“ komentuje akci Nikola Rafaj ze StartupYardu.

Peníze mají sloužit k financování následujících dvou kol zaměřených na oblast Deep Tech. Zároveň si tím chce vytvořit i polštář pro další kola financování úspěšných startupů, které akcelerátorem prošly. 

Pro pokročilé financování si StartupYard chce vyčlenit 6,5 milionu korun, zbytek by měl být připraven pro přibližně dvacítku dalších startupů v rozjezdu.

StartupYard tak postupně přesouvá své zaměření na pokročilejší technologie. V hledáčku má umělou inteligenci, strojové učení, předpovědi, virtuální a rozšířenou realitu, Internet věcí nebo nano-IoT.

„Hledáme společnosti, které vyvíjejí unikátní a těžko napodobitelné technologie či produkty a které se zaměřují na obory inovací s vysokými vstupními bariérami, jako jsou třeba robotické technologie nebo šifrování,“ dodává ředitel StartupYardu Cedric Maloux.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.