Hlavní navigace

Stát spouští konzultace k budování dotovaného internetu z Národního fondu obnovy

20. 10. 2021

Sdílet

Dotace na internet Autor: MPO

Ministerstvo průmyslu a obchodu zahajuje první kolo veřejné konzultace k připravované výzvě na podporu výstavby sítí vysokorychlostního internetu v rámci Národního plánu obnovy. Spolufinancování zajistí zdroje Evropské unie.

Konzultace je dle MPO “organizována za účelem ochrany existujících, nebo plánovaných soukromých investic do sítí vysokorychlostního internetu.”

“Veřejnou konzultací chceme ověřit správnost a pravdivost shromážděných informací a doplnit tyto informace o plány komerčních subjektů, kteří plánují vybudovat v uvedených oblastech novou síť vysokorychlostního přístupu k internetu s termínem zprovoznění nejpozději do konce roku 2025,” uvádí ministerstvo.

“Po uzavření a vypořádání připomínek budou navrženy intervenční oblasti, do kterých může být směřována podpora z veřejných zdrojů. Správnost a úplnost navržených intervenčních oblastí MPO ověří v druhém kole veřejné konzultace, po jejímž uzavření a vypořádání bude vyhlášena výzva na veřejnou podporu zajišťování veřejné telekomunikační sítě a služeb přístupu k vysokorychlostnímu internetu.”

Vyhlášení výzvy je očekáváno v průběhu prvního čtvrtletí roku 2022. Další informace jsou k dispozici na webu verejnakonzultace.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).