Hlavní navigace

Studenti ČVUT dostali za chatbota ke koronaviru cenu od ministra školství

6. 1. 2021

Sdílet

Autoři chatbota Vojty

Čtyři studenti ČVUT převzali Cenu ministra školství za mimořádné činy. Ministr školství Robert Plaga ocenil trojici studentů Fakulty informačních technologií (FIT) za tvorbu webu koronavirus24.cz. Cenu obdržela také studentka Fakulty biomedicínského inženýrství (FBMI), která zachránila život řidičky po autonehodě.

Chatbot Vojta, kterého naprogramovali studenti FIT ČVUT Jan Šafařík, Tomáš Bašta a Tomáš Stanovčák, zodpověděl během jarní vlny pandemie přes 12 tisíc dotazů. Program čerpal informace z webu Ministerstva zdravotnictví, Státního zdravotnického úřadu a z portálu ČT24. 

„Jsem rád, že naši studenti zúročili znalosti získané na naší fakultě a díky jejich nezištné iniciativě vznikl projekt, který pomáhá veřejnosti odpovídat na otázky kolem koronaviru,“ řekl děkan FIT ČVUT Marcel Jiřina.

Plaga ocenil také studentku FBMI ČVUT Alžběta Šaboukovou za pomoc při autonehodě. ke které došlo 18. listopadu 2019 mezi Třeští a Jezdovicemi. Šabouková spolu s dalšími dvěma svědky nehody poskytla řidičce nepřímou srdeční masáž, a do příjezdu rychlé záchranné služby se podařilo zraněnou přivést k lapavým nádechům. Během oživování byla řidička navíc zaklíněna v autě. Šéf MŠMT při udělování ceny ocenil také to, že se studentka několik let pohybuje v oblasti péče o seniory.

Studentka FBMI ČVUT Alžběta Šabouková zachránila život řidičce zaklíněné v autě.

Studentka FBMI ČVUT Alžběta Šabouková zachránila život řidičce zaklíněné v autě.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 1. 2021 20:48

  bez přezdívky

  Nevim jak chatbot ve zminovanem pripade, ale kdykoliv se mi vecpal nejaky chatbot a snazil se radit tak to bylo spis utrpeni a prehlidka zoufalstvi jak sakra kontaktovat ziveho cloveka nebo se aspon dostat na stranku s FAQ a nebabrat se s nikam vedoucim rozhovorem s robotem.

 • 7. 1. 2021 23:14

  MichaelSt

  Nevím, kde toho chatbota najít.
  Dřív tam býval nějaký chat se sestrou Anežkou (?). Ten jsem zkoušel, ale furt to odpovídalo na cca 4 otázky, ať jsem zadal, co jsem chtěl. Nebo to psalo, že nedokáže identifikovat dotaz.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).