Hlavní navigace

Svatební reality show začne na Nově 28. října

Sdílet

Filip Rožánek 15. 10. 2020

Televize Nova začne 28. října 2020 vysílat českou variantu reality show Svatba na první pohled. „Sociální experiment“ spočívá v tom, že odborníci dají dohromady na základě DNA a psychologických testů nadějné páry partnerů. Svůj vědecky ideální protějšek však partneři poprvé uvidí až před oltářem. 

Po „svatbě“ čeká novomanžele svatební cesta a čtyři týdny společného života v jedné domácnosti. Poté přijde Den rozhodnutí, kdy se musí každý z účastníků vyjádřit k tomu, zda hodlá se svým partnerem v započaté životní cestě pokračovat nebo jestli se chce rozejít.

Reality show vychází z dánského formátu Gift Ved Første Blik, který uvádí tamní veřejnoprávní televize. Mezinárodně se prodává pod názvem Married at First Sight. V Dánsku loni uvedli šestou sérii, formát koupily také stanice ve Velké Británii, Německu, Polsku, Chorvatsku, v Maďarsku nebo v Austrálii. Na Slovensku už pořad vysílala Markíza. Německá Sat.1 plánuje na začátku listopadu zahájit sedmou sérii vysíláním svatby v přímém přenosu.

V případě Novy je to v podstatě její jediný premiérový formát v podzimní sezoně, jinak pokračuje v osvědčených pořadech. Práva na tuto reality show koupila už v roce 2018. 

Předpremiéra bude 21. října na platformě Voyo, kromě finálního dílu budou všechny epizody na Voyu k dispozici týden před uvedením v televizi. Po odvysílání budou 30 dnů k dispozici na Nova Plus, potažmo v HbbTV.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 10. 2020 9:55

  Uzivatel_tohoto_jmena_jiz_existuje

  Pro redakci: Váš názor byl vyhodnocen jak spam (v textu byla použita zakázaná slova gi-ft) a nebude přijat. Pokud se domníváte, že zadáváte regulérní názor, pošlete nám ho prosím e-mailem do redakce na adresu redakce (zavináč) lupa (tečka) cz

  pouzil jsem nazev poradu z vaseho clanku a pry je to spam ;) clovek by necekal ze gi-ft (bez mezery) je spamovy vyraz...

 • 15. 10. 2020 9:54

  Uzivatel_tohoto_jmena_jiz_existuje

  Reality show vychází z dánského formátu Gi-ft Ved Første Blik, který uvádí tamní veřejnoprávní televize.

  - to az uvidi Jehovista a nekteri jini odpurci verejnopravni televize, kteri davaji ty zahranicni za vzor toho co ma vysilat verejnopravni televize, tak jim praskne zilka ;)

  Nicmene k veci... toto uz mi pripada hodne zvracene, to uz i vymena manzelek je proti tomuto typu reality show kulurni zazitek na vysoke urovni. Ale tak verim, ze sledovanost to mit nejakou bude.

 • 15. 10. 2020 19:37

  Jehovista

  "to az uvidi Jehovista a nekteri jini odpurci verejnopravni televize, kteri davaji ty zahranicni za vzor toho co ma vysilat verejnopravni televize"

  Ukaz jediny pripad, kdy jsem daval zahranicni verejnopravni televize za vzor a zaplatim za tebe televizni poplatek za cely rok. Ja jsem s verejnopravni televizi tak nejak smiren, jenom se mi nelibi zpusob financovani(a ne - nemam v planu rozjizdet dalsi debatu na toto tema).