Hlavní navigace

Švédská mediální skupina MTG prodala většinový podíl v bulharské televizi Nova

22. 2. 2019

Sdílet

MTG - logo, září 2014

Švédská mediální společnost Modern Times Group, která před dvěma lety prodala svůj podíl v tuzemské televizi Prima, potvrdila prodej svého 95% podílu v bulharské televizní skupině Nova. Novým majitelem většinového podílu se stala společnost Advance Media Group. Podle serveru BroadbandTVnews.com je celková hodnota bulharské Primy stanovena na 185 millionů euro. Transakci ještě musí schválit příslušné regulační orgány.

Bulharská Nova je jedním ze dvou dominantních komerčních vysílatelů na tamním trhu, jeho konkurentem je bTV, kterou vlastní skupina CME. Pod značkou Nova je v Bulharsku šířeno sedm televizních programů a MTG ji vlastnilo od roku 2008.

Skupina Advance Media Group je součástí struktury Advance Properties, pod kterou spadá 117 firem ve 23 zemích světa. Společnost působí ve více segmentech, jako je farmaceutický průmysů, lodní doprava, nemovitosti nebo energetika. Jejími vlastníky je dvojice bulharských podnikatelů, bratři Kiril a Domuschievovi.

Dříve se objevily spekulace, že MTG prodá bulharskou Novu tuzemské skupině PPF. Odchod z bulharského trhu znamená, že MTG opouští střední a východní Evropu, kde ještě před několiak lety hrála švédská skupina významnou roli.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).