Hlavní navigace

Švýcaři kupují většinu v česko-slovenských etických hackerech Citadelo

4. 11. 2020

Sdílet

Citadelo a Artmotion Autor: Citadelo

Švýcarská společnost Artmotion za nespecifikovanou částku získala většinový podíl ve slovensko-české firmě Citadelo zabývající se penetračním testováním a etickým hackerstvím. Klíčoví představitelé zůstávají a obě společnosti mají nadále operovat samostatně.

V Citadelo nyní podíl 58,5 procenta vlastní Artmotion, 25 procent má Tomáš Zaťko, Martin Hanic a Martin Leskovjan mají po pěti procentech a Tomáš Horváth drží 6,5 procenta.

Pro Citadelo pracuje zhruba 30 lidí. Společnost měla v roce 2019 výnosy ve výši 695,6 tisíce eur se ziskem 21,2 tisíce eur. V několika posledních letech jde o relativně stagnující čísla, kromě propadu v roce 2017 (něco přes 450 tisíc eur ve výnosech).

“Změna vlastnické struktury a vstup Artmotion nemá dopad na přímé vedení Citadela, který zůstává dominantně v rukou česko-slovenského managementu. Vedení firmy, které tvoří Tomáš Zaťko, Martin Leskovjan, Martin Hanic a Tomáš Horváth, rozšíří Mateo Meier (šéf Artmotion), který bude mít na starost marketingové aktivity firmy,” informují podniky.

Citadelo dlouhodobě operuje na českém a slovenském trhu, kde se považuje za jedničku, a díky prodeji majority se chce rozšířit na další evropské trhy. “Díky spojení se společností Artmotion prohloubíme a rozvineme testování cloudových řešení a aplikací a budeme se podílet na tvorbě nejvyšší úrovně zabezpečení technologické infrastruktury,” uvádí Citadelo.

Artmotion poskytuje šifrovaný hosting, dedikované a cloudové servery, šifrovaná virtuální datacentra a managed služby. Těží mimo jiné z toho, že data ukládá ve Švýcarsku, které slouží jako bezpečný hub. I proto ze Švýcarska například operuje ProtonMail, kde část infrastruktury vyvíjí Češi.

Citadelo se vedle etického hackování a penetračních testů zabývá projektem HackTrophy, který částečně funguje na bázi crowdfundingu. Jde o společnou aktivitu s firmou Nethemba.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 11. 2020 6:35

    Random Guy (neregistrovaný)

    Vynosy 700t EUR rocne pro 30lidi? To pracuji 2 hodiny mesicne? V prumeru 23t EUR rocne na hackerskou firmu je hodne spatny vysledek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).