Hlavní navigace

T-Mobile nabízí DSL internet s garancí připojení, jako zálohu dává LTE

4. 11. 2020

Sdílet

T-Mobile Autor: Jan Sedlák

Tuzemský T-Mobile spouští službu, které říká DSL internet s garancí připojení. Zákazníci při objednání DSL přípojky získají také LTE modem, který vykryje čekací dobu na zprovoznění přípojky, a také pokryje případné výpadky.

“Od konce října nemusí již zákazníci T-Mobile čekat, až jim technik zprovozní zásuvku na xDSL v bytě, domě či firmě. Přímo z prodejen T-Mobile si totiž odnesou xDSL modem včetně LTE modemu se SIM kartou. Ten doma stačí jednoduše připojit do elektrické sítě a mohou okamžitě surfovat. Jakmile dojde ke spuštění xDSL služby, modem automaticky přepne na pevný internet. Stejně tak modem rozpozná výpadky či odstávky pevného připojení a automaticky spustí záložní přístup přes LTE síť,” informuje operátor.

“Nabídka garance připojení je určena jak pro nové, tak i stávající zákazníky s Pevným internetem xDSL. A to formou pronájmu zařízení za 50 Kč měsíčně, případně prémiový modem za 70 Kč měsíčně. Uživatelé tak nebudou muset řešit případné problémy s reklamací a vždy budou mít k dispozici plně funkční datová zařízení,” uvádí dále.

Podobnou službu si šlo pořídit podpultově i v minulosti. Osobně jsem při čekání na oživení DSL přípojky (asi tři týdny) na pobočce T-Mobilu požádal o zapůjčení Wi-Fi routeru se zabudovaným LTE. Operátor ho na místě poskytl jako zápůjčku s tím, že připojení k LTE síti povolil na konkrétní adrese a po dobu čekání na DSL si za mobilní internet účtoval běžnou sazbu jako za pevný internet vzduchem (neboli takzvaný fixní bezdrátový broadband). Poté stačilo zařízení na prodejně vrátit a dočasná smlouva byla zrušena.

T-Mobile také upřesnil rychlosti k nové nabídce LTE zálohy: “Maximální rychlosti na LTE jsou 5/3 Mbps. Reálná rychlost záleží vždy na vytížení konkrétní buňky mobilní sítě.”

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).