Hlavní navigace

T-Mobile spouští nový web, kde chce propagovat internet věcí

20. 6. 2017

Sdílet

Jmenuje se Teo. „Web je určený primárně pro firmy, které chtějí digitalizovat své podnikání,“ tvrdí Anna Hroudová z tiskového oddělení operátora s tím, že nový server bude postupně rozšířen o blog o novinkách z oblasti internetu věcí a e-shop s nabídkou jednotlivých produktů a kompletních řešení.

Operátoři tak pokračují v hledání nových cest, jak vydělávat peníze mimo tradiční služby. Pro internet věcí přitom používají různé technologie. T-Mobile jede na Sigfoxu, Vodafone NB-IoT a do hry významně zasahují i České Radiokomunikace, které tlačí zase technologii LoRa.  

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 6. 2017 15:20

  Miroslav Suchý

  > Zařízení se pohybuje v jednotkách tisíc a provoz služby pak v desítkách korun měsíčně.

  Ukázková aplikace co tam mají: odečet vodovodního měřidla. Takže já budu platit 50 Kč za vodu měsíčně a k tomu necelou stovku měsíčně za odečet?

  Aby to mohlo být použité v každé "věci" tak to musí stát v jednotkách korun. Jinak to je jenom zajímavá hračka, která má daleko k "internetu věcí".

 • 20. 6. 2017 16:42

  skolnik (neregistrovaný) 2001:1ae9:1a6:----:----:----:----:----

  internet věcí nebude mít šanci dokud mobilní operátoři nedají neomezená data, nebo tolik aby člověk nemusel řešit kde a kdy se radši připojit na wifi.
  Je dobré že začínají u firem, ale právě ty firmy budou chtít prodat spoustu věcí propojených a ovládaných přes internet prodat nám obyč. lidem, a to s omezenými daty moc nepůjde.
  PS: mobilní datové pokrytí v té načí maličké zemi je opravdu tristkní (hlavně co se týká rychlosti a spolehlivosti)