Hlavní navigace

T-Mobile spouští nový web, kde chce propagovat internet věcí

Sdílet

Jan Beránek 20. 6. 2017

Jmenuje se Teo. „Web je určený primárně pro firmy, které chtějí digitalizovat své podnikání,“ tvrdí Anna Hroudová z tiskového oddělení operátora s tím, že nový server bude postupně rozšířen o blog o novinkách z oblasti internetu věcí a e-shop s nabídkou jednotlivých produktů a kompletních řešení.

Operátoři tak pokračují v hledání nových cest, jak vydělávat peníze mimo tradiční služby. Pro internet věcí přitom používají různé technologie. T-Mobile jede na Sigfoxu, Vodafone NB-IoT a do hry významně zasahují i České Radiokomunikace, které tlačí zase technologii LoRa.  

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 6. 2017 15:20

  Miroslav Suchý

  > Zařízení se pohybuje v jednotkách tisíc a provoz služby pak v desítkách korun měsíčně.

  Ukázková aplikace co tam mají: odečet vodovodního měřidla. Takže já budu platit 50 Kč za vodu měsíčně a k tomu necelou stovku měsíčně za odečet?

  Aby to mohlo být použité v každé "věci" tak to musí stát v jednotkách korun. Jinak to je jenom zajímavá hračka, která má daleko k "internetu věcí".

 • 20. 6. 2017 16:42

  skolnik (neregistrovaný) 2001:1ae9:1a6:----:----:----:----:----

  internet věcí nebude mít šanci dokud mobilní operátoři nedají neomezená data, nebo tolik aby člověk nemusel řešit kde a kdy se radši připojit na wifi.
  Je dobré že začínají u firem, ale právě ty firmy budou chtít prodat spoustu věcí propojených a ovládaných přes internet prodat nám obyč. lidem, a to s omezenými daty moc nepůjde.
  PS: mobilní datové pokrytí v té načí maličké zemi je opravdu tristkní (hlavně co se týká rychlosti a spolehlivosti)