Hlavní navigace

Vodafone testuje svou síť pro Internet věcí. V laboratoři už ji zkouší 4 firmy

Sdílet

Jan Beránek 25. 4. 2017

Operátor si ve své IoT dílně v pražské centrále hraje s technologií NB-IoT, kterou si tam rozjel v pásmu 800 MHz. V pražských Stodůlkách už možnosti sítě testují první čtyři klienti. Během května by chtěl operátor otevřít laboratoř dalším zájemcům. Pokrytí celé republiky komerční sítí chce Vodafone dokončit na podzim. 

„Zákazníci testovali svá připravená zařízení a poslali první zprávy pomocí NB-IoT technologie. Ukazuje se, že moduly výborně komunikují i z podzemních pater, což představuje velký potenciál pro měřiče spotřeby různých utilit nebo pro  chytré parkovací systémy,” tvrdí viceprezident Vodafonu pro technologie Milan Zíka.

K pilotnímu testování má operátor k dispozici moduly o velikostech řádově 20 × 25 × 2,5 mm, které jsou určeny pro další vestavbu do IoT zařízení. Moduly budou v průběhu roku postupně dostupné i na českém trhu pro výrobce a distributory elektronických součástek a IoT zařízení.

Vodafone není jediný, kdo tlačí agendu Internetu věcí. Podobně už se testuje třeba Sigfox nebo LoRa, za kterým stojí České Radiokomunikace. Ty pro svou síť pořádají hackathony a otevřely na Strahově IoT Hub

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.