Hlavní navigace

Taxify dostalo soudní stopku v Plzni, jezdit ale nepřestane

11. 9. 2018

Sdílet

Taxify - mobilní aplikace

„Evropský Uber“, služba Taxify, dostala předběžné opatření, které jí zakazuje provozování nebo zprostředkování taxislužby na území města Plzně. Na základě stížnosti taxikářů jej vydal plzeňský soud a platit má až do doby, než soud rozhodne, jestli se dá podnikání Taxify považovat za nekalou soutěž, nebo ne. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.

Taxify ale v Plzni nehodlá přestat jezdit. Argumentuje tím, že žádnou taxislužbu neprovozuje. „Předběžné opatření se nemůže vztahovat na služby Taxify v Plzni. Hlavním argumentem je to, že aktivity, které byly společnosti Taxify zapovězeny (tedy zdržet se provozování nebo zprostředkování taxislužby na území města Plzeň) se neshodují se skutečným předmětem činnosti společnosti Taxify, což je provozování softwarové platformy,“ tvrdí firma.

Bude zajímavé sledovat, jak Taxify s tímto argumentem případně uspěje. Loňský verdikt Soudního dvora EU, který se týkal konkurenční služby Uber, totiž konstatoval, že Uber rozhodně není elektronickou službou, ale dopravcem – viz Soudní dvůr EU se zastal taxikářů. Uber se podle něj musí řídit stejnými pravidly.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).