Hlavní navigace

SledováníTV expanduje do Polska, bude tam jako Televio

Sdílet

Filip Rožánek 12. 10. 2021
Televio Autor: SledováníTV

Aplikace SledováníTV vstupuje po českém a slovenském trhu také do Polska. Pro tamní trh si vybrala název Televio. „Služba přináší až 7denní zpětné zhlédnutí, přičemž v Polsku tato funkce dosud vůbec nebyla zvykem. Velká část současných polských IPTV poskytovatelů zpětné zhlédnutí nenabízí vůbec, a pokud přece, tak maximálně v řádu jednotek hodin,“ tvrdí provozovatel služby.

Novinkou má být pro Poláky také možnost nahrávání pořadů v délce až 120 hodin nebo programový průvodce (EPG) na 5 dní dopředu. 

Televio obsahuje téměř 100 televizních kanálů (z toho 62 ve Full HD a vybrané kanály ve 4K). Diváci si mohou zvolit podobně jako v Česku ze 3 základních balíčků: základního, rodinného a prémiového. Noví uživatelé mohou službu vyzkoušet za 1 zlotý na první měsíc a získat přístup k více než 80 nejpopulárnějším kanálům. V nabídce jsou zahrnuty všechny tzv. must-carry kanály, tedy programy od Polsatu či TVP. 

Ke sledování mohou polští diváci využít také podobné platformy jako čeští a slovenští zákazníci. Jde o chytré televizory a set-top boxy se systémem Android TV od výrobců TCL, Xiaomi, Sony, Philips a dalších. Aplikace pro televizory Samsung a LG jsou ve fázi schvalování. Televio je rovněž možné spustit na Apple TV (s operačním systémem tvOS 10 a vyšší), na mobilech a tabletech s iOS i v chytrých hodinkách Apple Watch. Nechybí ani mobilní aplikace pro Android a přehrávání ve webovém prohlížeči.

Provozovatelem Televio je firma Horyzont Media S.A. se sídlem v Katovicích, která je 100% vlastněná českou společností ModernTV s.r.o. Ta má ve skupině firem kolem SledováníTV na starost zahraniční obchod. Horyzont Media S.A. provozuje v Polsku také službu OVIGO, která se orientuje na spolupráci s poskytovateli internetového připojení.

Firma ModernTV posiluje i mimo Polsko, zejména v B2B segmentu. Orientuje se na zahraniční operátory – zejména poskytovatele datových a telekomunikačních služeb – kterým prodává celou platformu vyvíjenou primárně pro potřeby zákazníků v Česku a na Slovensku. Používají ji operátoři na Islandu, ve Španělsku, Švédsku, Norsku a Chorvatsku. Využívají ji rovněž v Mexiku, Brazílii, Ekvádoru, Peru, Kolumbii, Kostarice a na Svatém Martinu a také na Kapverdách, v Ugandě a Kamerunu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.