Hlavní navigace

Televizní sledovanost po dvou týdnech karantény opadla, ale stále je vysoká

28. 4. 2020

Sdílet

Televizní diváci (ilustrační foto) Autor: Pexels, podle licence: Public domain

Češi v době celostátní karantény trávili sledováním televize v průměru 4 hodiny a 11 minut denně. To je oproti stejnému období v minulém roce o 50 minut více. Na základě dat z oficiálního peoplemetrového měření sledovanosti to spočítala společnost Atmedia.

Televizní sledovanost vzrostla především u nejmladších věkových skupin obyvatel. Děti ve věku 4–14 let televizi sledovaly o 37 % více, mladí diváci ve věku 15–24 let dokonce o 47 % více. Vedle zpravodajských formátů stoupl zájem o dětské, filmové, seriálové a dokumentární stanice.


Autor: Atmedia

Průměrný čas strávený denně sledováním televize v průběhu karantény

Televizní sledovanost byla nejvyšší hned v prvních dvou týdnech celostátní karantény, v porovnání se stejným obdobím v minulém roce byla vyšší o jednu třetinu a Češi trávili před televizními obrazovkami více než 4,5 hodiny denně. V dubnu již televizní sledovanost rekordních výsledků z druhé poloviny března nedosahovala, přesto byla výrazně vyšší, než je pro toto období obvyklé. 

Za celé sledované období celostátní karantény od 16. března do 23. dubna byla televizní sledovanost v porovnání s minulým rokem vyšší o 25 %. Televizi si denně zapnuly tři čtvrtiny Čechů.


Autor: Atmedia

Nárůst sledovanosti televize v průběhu karantény podle věkových kategorií

„Hodnoty, kterých televizní sledovanost dosahovala v období celostátní karantény, obvykle pozorujeme pouze v zimních měsících na konci a na začátku roku, pro březen a duben jsou zcela mimořádné,“ poznamenal ředitel výzkumu a marketingu Atmedia Pavel Müller.

Děti ve věku 4–14 let sledovaly televizi v porovnání se stejným obdobím v minulém roce o 37 % více, před televizními obrazovkami trávily v průměru přes 2 hodiny denně. U mladých diváků ve věku 15–24 let vzrostla televizní sledovanost dokonce o 47 %, sledováním televize trávili v průměru téměř 1,5 hodiny denně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 4. 2020 21:58

    wm6x

    Mam 20 let a na televizi se dívám stále stejně jako před koronavirem, tedy večerní zprávy a potom pokud je něco zajímavého v prime time, takže bych to odhadoval tak na 1-2 hodiny v pracovní den a 3-4 hodiny pátek-neděle, tedy večerní zprávy a potom od 21 hodin hlavní pořad dokud po tuně reklam neskončí. Prime time je použitelný tak 2-3 dny v týdnu a to mám vedle DVB-T2 ještě i satelitní signál na zahraniční kanály, převážně francouzská TF1. Ale proč si to nechytit když je to zadarmo.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).