Hlavní navigace

Televizní sledovanost po dvou týdnech karantény opadla, ale stále je vysoká

Sdílet

Filip Rožánek 28. 4. 2020
Televizní diváci (ilustrační foto) Autor: Pexels, podle licence: Public domain

Češi v době celostátní karantény trávili sledováním televize v průměru 4 hodiny a 11 minut denně. To je oproti stejnému období v minulém roce o 50 minut více. Na základě dat z oficiálního peoplemetrového měření sledovanosti to spočítala společnost Atmedia.

Televizní sledovanost vzrostla především u nejmladších věkových skupin obyvatel. Děti ve věku 4–14 let televizi sledovaly o 37 % více, mladí diváci ve věku 15–24 let dokonce o 47 % více. Vedle zpravodajských formátů stoupl zájem o dětské, filmové, seriálové a dokumentární stanice.


Autor: Atmedia

Průměrný čas strávený denně sledováním televize v průběhu karantény

Televizní sledovanost byla nejvyšší hned v prvních dvou týdnech celostátní karantény, v porovnání se stejným obdobím v minulém roce byla vyšší o jednu třetinu a Češi trávili před televizními obrazovkami více než 4,5 hodiny denně. V dubnu již televizní sledovanost rekordních výsledků z druhé poloviny března nedosahovala, přesto byla výrazně vyšší, než je pro toto období obvyklé. 

Za celé sledované období celostátní karantény od 16. března do 23. dubna byla televizní sledovanost v porovnání s minulým rokem vyšší o 25 %. Televizi si denně zapnuly tři čtvrtiny Čechů.


Autor: Atmedia

Nárůst sledovanosti televize v průběhu karantény podle věkových kategorií

„Hodnoty, kterých televizní sledovanost dosahovala v období celostátní karantény, obvykle pozorujeme pouze v zimních měsících na konci a na začátku roku, pro březen a duben jsou zcela mimořádné,“ poznamenal ředitel výzkumu a marketingu Atmedia Pavel Müller.

Děti ve věku 4–14 let sledovaly televizi v porovnání se stejným obdobím v minulém roce o 37 % více, před televizními obrazovkami trávily v průměru přes 2 hodiny denně. U mladých diváků ve věku 15–24 let vzrostla televizní sledovanost dokonce o 47 %, sledováním televize trávili v průměru téměř 1,5 hodiny denně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 4. 2020 21:58

    wm6x

    Mam 20 let a na televizi se dívám stále stejně jako před koronavirem, tedy večerní zprávy a potom pokud je něco zajímavého v prime time, takže bych to odhadoval tak na 1-2 hodiny v pracovní den a 3-4 hodiny pátek-neděle, tedy večerní zprávy a potom od 21 hodin hlavní pořad dokud po tuně reklam neskončí. Prime time je použitelný tak 2-3 dny v týdnu a to mám vedle DVB-T2 ještě i satelitní signál na zahraniční kanály, převážně francouzská TF1. Ale proč si to nechytit když je to zadarmo.