Hlavní navigace

Turris MOX na Indiegogo vybral 250 tisíc USD, stihl to těsně před koncem kampaně

Sdílet

David Slížek 16. 5. 2018

Ještě deset dní před koncem crowdfundingové kampaně na Indiegogo chybělo českému projektu modulárního routeru Turris MOX k dosažení cílové částky přes 100 tisíc dolarů. Nakonec se mu necelý den před koncem kampaně peníze podařilo získat.

Celkem 1838 podporovatelů projektu k tomuto okamžiku přislíbilo 251 424 dolarů. Routery se tak budou vyrábět.

Kdyby MOX na cílovou částku 250 tisíc dolarů nedosáhl, nezískal by z kampaně žádné peníze a slíbené příspěvky by se vrátily na účty podporovatelů.

MOX je modulární zařízení, které si uživatelé mohou různými kombinacemi základních desek a dalších komponentů přizpůsobit pro různé účely. Sdružení CZ.NIC, které za projektem stojí, na poslední chvíli přidalo desku s USB 3.0 a podporu Nextcloudu.

Pro CZ.NIC jde o druhou úspěšnou crowdfundingovou kampaň – v té první předloni vybral na výrobu bezpečného routeru Turris Omnia přes 21 milionů Kč.

Podívejte se, jak Turris MOX vypadá a co má umět:

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 5. 2018 15:24

  dfs (neregistrovaný) 109.164.26.---

  Ta reklama posledni tyden byla, ale brutalni. Temer vsude na me vyskakoval Turris. Zajimalo by me jestli za to neco museli platit.

 • 17. 5. 2018 14:08

  Roman (neregistrovaný) 85.17.24.---

  Úkol zněl jasně - peníze CZNIC se musí utratit.

  A tak má Zandl teplý flek a zaplacené hračičkování.

  Zatímco komerční firma použije crowdfunding jako nástroj pro validaci nápadu, CZNIC rozjel masivní reklamu, aby velmi těsně prolomil danou hranici, takže místo aby se poučil z neúspěchu, bude tříštit síly na vývoji předraženého nesmyslu.

  Ale hlavně že si "stará parta" pohraje.

 • 17. 5. 2018 13:17

  Karel Novotný (neregistrovaný) ---.opera-mini.net

  Po fenomenálním úspěchu Omnie vybrat na další pokus jen 250k USD a to ještě tak tak že to stihli - není to varování pro CZNIC, že něco dělají špatně?
  Já se modlil, aby to nestihli, aby se radši věnovali dodělání Omnie.
  Takto se bohužel budou síly týmu dělit a všichni na tom budeme biti - jak my s nedodělanou Omnií, tak nový Mox. Pořádně nebude fungovat nic. Škoda toho projektu.
  Není šance nějak vrátit Omnii? Nebo nechtěl by ji někdo za nákupní cenu z Indiegogo? :-)