Hlavní navigace

TV Nova byla podle vysílací rady neobjektivní při informování o konci DVB-T

7. 5. 2020

Sdílet

STA - bytový dům - DVB-T2 - anténa Autor: Karel Choc, Internet Info

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání upozornila televizi Nova na porušení vysílacího zákona kvůli tomu, jak informovala diváky o vypínání DVB-T. Problematický příspěvek odvysílala Nova v Poledních Televizních novinách 16. prosince 2019. Čtená zpráva informovala o vypínání pozemního digitálního vysílání. Nova v ní však zároveň vybízela diváky, aby přešli na vysílání prostřednictvím kabelových systémů, satelitu nebo internetu.

Doslova v Poledních Televizních novinách zaznělo:

Vypínání pozemního vysílání DVB-T bylo zahájeno. Pokud nechcete přijít o své oblíbené televizní programy, připravte se už teď. Možností máte několik. Vyhněte se opakovanému přelaďování v průběhu přechodu z DVB-T na DVB-T2 a přejděte na moderní způsob příjmu televizního vysílání našich programů v nejvyšší kvalitě přes kabel, satelit nebo internetovou televizi. Zůstaňte s námi v nejvyšší kvalitě. Více informací najdete na Nova.cz/HD.

Podle vysílací rady stanice neposkytla divákům relevantní informace o možnosti přechodu na pozemní vysílání DVB-T2 (například pořízením televizoru či set-top boxu). Diváci tak nemohli nezávisle posoudit jednotlivé možnosti vyplývající ze změny standardu vysílání. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání to vyhodnotila jako porušení zásad objektivity a vyváženosti ve zpravodajském pořadu. TV Nova dostala od rady týdenní lhůtu k nápravě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).