Hlavní navigace

Twitter spouští Fleets, obdobu facebookových Příběhů, které po 24 hodinách samy zmizí

18. 11. 2020

Sdílet

Twitter - Fleets Autor: Twitter

Twitter si pořídil vlastní obdobu Příběhů (Stories), známých z Facebooku či Instagramu. Jeho Fleets jsou novým druhem zprávy, kterou nelze retweetovat nebo na ni odpovědět či ji lajkovat, a která po 24 hodinách sám zmizí. Twitter začal Fleets celosvětově uvádět do provozu, v mobilních aplikacích pro Android a iOS mají být k dispozici během několika dní. 

Fleet může obsahovat text, obrázek, video nebo GIF. Uživatelé na něj mohou reagovat pouze prostřednictvím emotikonů nebo zasláním přímé zprávy (pokud má autor fleetu jejich příjem povolen). Jinak se fungování fleetů v podstatě neliší od Příběhů z Instagramu či Facebooku.


Autor: Twitter

Uživatelé uvidí fleety účtů, které sledují, v novém panelu v horní části domovské obrazovky. U účtů, které nesledují, mohou fleety vidět na profilové stránce účtu. Autor fleetu může sledovat, kdo konkrétně se na jeho fleet podíval prostřednictvím tlačítka Seen By.

Twitter ujišťuje, že bude fleety po 24 hodinách mazat – interně je ale bude ukládat po delší dobu, aby mohl případně zasáhnout proti uživatelům, kteří publikují obsah proti pravidlům této sociální sítě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).