Hlavní navigace

Uber ustoupil, požádá si v Česku o živnost a bude evidovat tržby

8. 3. 2018

Sdílet

Dopravní služba Uber upraví své podnikání v České republice. Zřídí si zde živnostenské oprávnění a její řidiči si budou muset pořídit licenci na smluvní přepravu. Firma také začne evidovat své tržby. Dohodla se tak se zástupci české vlády, informovala mimo jiné Česká televize.

Fungování Uberu se tak má přiblížit tradičním taxislužbám. Memorandum o změnách má firma s vládou podepsat během března. Řidiči pak budou muset složit zkoušky, které pro taxikáře požaduje pražský magistrát.

Koncepční řešení celé situace, které spočívá v deregulaci taxislužeb a uvolnění pravidel pro jejich provozování, ale ještě potrvá. Novelu zákona, která by fungování alternativních taxislužeb, jako je Uber, řešila, totiž nakonec ministerstvo dopravy na rozdíl od svých původních plánů nepředloží už v březnu, ale později.

Pražští taxikáři, kteří proti službám, jako je Uber či Taxify, v posledních týdnech opakovaně protestují zpomalováním dopravy v centru Prahy, ale s dohodou s Uberem spokojení nejsou a plánují v protestech dále pokračovat, píše náš sesterský server Podnikatel.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).