Hlavní navigace

Unikátní natáčení v čase koronaviru. ČT vyrobí během dvou týdnů nový sitcom

6. 4. 2020

Sdílet

Tomáš Baldýnský Autor: Repro ČT

Navzdory rušení filmových produkcí Česká televize natáčí sitcom, který se rozhodl se stávající tíživou situací bojovat humorem. Seriál Láska v čase korony je kolektivním dílem autorů úspěšného rodinného seriálu Poldové a nemluvně. Hlavní tvůrčí silou je i tentokrát Tomáš Baldýnský. 

Plánovaných šest epizod rozehrává na pozadí pandemie příběhy několika obyvatel jednoho menšího českého činžáku. Hlavními hrdiny příběhu jsou teenager Franta, jehož rodiče se nestihli vrátit ze zahraničí, senior Libor, který je po letech odkázán sám na sebe, když jeho žena uvízne mimo město a mladý manželský pár Petr a Anna, pro které zákaz vycházení a karanténa budou rozhodující zkouškou jejich vztahu.

Vzhledem k situaci a nařízením je klasická příprava seriálu nemožná. Natáčení musí probíhat tak, aby nikdo ze štábu nebyl ohrožen. Na place tedy budou přítomni pouze herci a robotické kamery, počet členů štábu bude minimální. Scénáře i organizace natáčení vzniká během telekonferencí. Představitelé jednotlivých rolí nebudou mít roušky, proto je ztvární jak reální životní partneři, kteří spolu sdílejí i v civilním životě domácnost, nebo herci, mezi kterými bude při natáčení reálná bariéra, například dveře.

„Například kameramani nebudou smět být v místnosti s herci a budeme točit na odložené kamery. Ovšem i přes to mám pocit, že je správné zachytit aktuální situaci právě teď a tak, jak se na ni díváme současnýma očima. A ideálně s potřebným humorem, protože virová epidemie bude mít také velký dopad na psychiku nás všech,“ podotýká režisér Jan Bártek.

Sitcom s podtitulem „Karanténa věci mění. Jen ti sousedé se pořád chovají stejně bláznivě“ vznikne během pouhých dvou týdnů. Do vzniku zápletek zapojí i diváky, kteří mohou posílat své historky. Samotné natáčení začíná 14. dubna ve Vokovicích, poprvé se objeví v pondělním vysílání ČT1 od 27. dubna ve 21.10.

V seriálu hrají Iva Pazderková, Milena Steinmasslová, Jiří Hána, Petr Vršek, Zita Morávková, Zdeněk Maryška, Jakub Nemčok, Sára Korbelová a Filip František Červenka. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).