Hlavní navigace

Uniklá interní data české firmy Gordic jsou údajně na darknetu, řeší to NÚKIB

Sdílet

Jan Sedlák 30. 7. 2021
Gordic Autor: CzechMate CZ

Na darknetu se objevila zpráva, ve které se píše, že útočníci údajně zcizili data softwarové společnosti Gordic. Ta je významným dodavatelem do státní správy. Případem se zabývají policie a NÚKIB.

Uniknout měla personální data zaměstnanců, archivy e-mailů, smlouvy a ujednání, záznamy z účetnictví a SQL databáze. Upozornila na to firma CzechMate CZ, která monitoruje darknet pomocí nástroje DarkTracer.

Ředitel Gordicu Jaromír Řezáč uvedl, že problém může “souviset s kybernetickou bezpečnostní událostí, kterou jsme v rámci naší infrastruktury zaznamenali, analyzovali a vyřešili zhruba před čtvrt rokem. V takovém případě se řídíme podle krizových postupů a přijímáme preventivní opatření včetně odpojení příslušných systémů a služeb v souladu s legislativou a příslušnými normami.”

“Při důkladné analýze jsme nenašli známky toho, že by došlo k úniku interních dat. Přístupové údaje a informace pro přístupy k zákaznickým systémům jsou bezpečně spravovány a řízeny ve speciálním profesionálním kryptovaném trezoru pro bezpečné ukládání citlivých informací. Nedošlo ke snížení bezpečnosti informačních systémů a technologií našich zákazníků,” sdělil dále Gordic.

“V reakci na událost byla ještě zesílena opatření v oblasti kybernetické bezpečnosti. Všechny naše systémy a služby fungují bez omezení a naše infrastruktura je pod permanentním dohledem pro detekci kybernetických hrozeb. V této záležitosti potenciálního úniku dat komunikujeme i s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost.”

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.