Hlavní navigace

Úřad vlády hledá vládního radu pro digitalizaci, posilovat chce i Svaz průmyslu

11. 1. 2021

Sdílet

Úřad vlády ČR Autor: Jan Sedlák

Česká republika hledá vládního radu pro digitální záležitosti. Úřad vlády vypsal výběrové řízení na tuto pozici v oddělení evropské digitální agendy. Jde o běžnou úřednickou funkci, i když tomu oficiální pojmenování nemusí napovídat.

Digitální rada se má soustředit na koordinaci evropské agendy, zejména pak umělou inteligenci. Podílet se má na programu Digitální Česko, připravovat odborná stanoviska pro předsedu vlády nebo spolupracovat na přípravě témat digitální agendy v rámci předsednictví Česka v Radě Evropské unie.

V digitalizaci chce posilovat také Svaz průmyslu a dopravy ČR, tedy jedna z nejsilnějších zájmových organizací v zemi. Svaz do útvaru ekonomiky a technologií hledá manažera pro digitální ekonomiku. Řešit má AI, blockchain, cloudy, sdílení dat, kybernetickou bezpečnost, telekomunikace a další.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 1. 2021 20:58

  bez přezdívky

  Ty jo, ja chapu, ze soucasti prace pro stat je i urcita nepenezni satisfakce. Skutecnost, ze neco tvorim, ovlivnuji, smeruji ci vytvarim. Ale sakra, kdyz jsem koukal na tu platovou tridu, kdo s praxi v IT by za toto delal? To bude Petr Spirhanzl jeste opravdu hodne dlouho hledat. A nejsem si jist jestli by ty mozne, “nenarokove”, priplatky kompenzovaly ten markantni rozdil mezi trhem a danymi platovymi tabulkami. Je to smutne. Na takovych mistech jsou potreba kvalitni lidi a ty za platovou tridu 13 tezko budou na UV. Skoda.

 • 11. 1. 2021 17:50

  Michal Krsek

  Dzurilla ma manazerskou funkci. Digitalni rada je delnik.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).