Hlavní navigace

Už i T-Mobile kombinuje LTE a xDSL. Neomezená mobilní data ale nenabízí

21. 3. 2017

Sdílet

Aktualizováno: 22.3. Upravili jsme titulek a doplnili informaci o datových limitech. Omlouváme se za zmatky. 

O2 s podobnou nabídkou přišlo před měsícem, Vodafone zase představil rodinný čtyřicetigigabajtový tarif. Datové jaro tak pokračuje. T-Mobile kombinuje připojení přes xDSL a LTE.

T-Mobile v rámci domácího tarifu přichází s modelem, kdy zákazníkům vybere z obou možností připojení (xDSL/LTE) tu vhodnější z hlediska dostupnosti služby. 

Pokud jsou dostupné obě technologie, padne volba na tu, která v daném místě poskytuje vyšší kvalitu připojení. Nejdražší varianta Pevný internet 100 je ale dostupná pouze s technologií LTE.

Připojení přes LTE není mobilní, je vždy spojeno s pevnou instalací v místě. Podobně tak jako O2 se firma vyhnula tomu, aby zákazníci neomezenou SIM kartu využívali v mobilních zařízeních.

Operátor odstupňoval nabídku podle rychlostí downloadu na 20, 50 a 100. Stejně odstupňované jsou i datové limity u bezdrátového připojení přes LTE, které lze objednat i samostatně. Pokud by pojmenovával tarify podle rychlosti uploadu, musel by je pojmenovat 5, 15 a 25.

V případě, že ale zákazník bydlí v místě, kde je špatná dostupnost xDSL dostane místo něj LTE přípojku, která ale stejně jako xDSL nemá žádný datový limit.  Cenově začínají na čtyřech stovkách. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).