Hlavní navigace

V Aši mají dva nové vysílače pro stanice ČRo Plus a ČRo Dvojka

1. 4. 2021

Sdílet

Český rozhlas Plus Autor: Český rozhlas

Pro město Aš a okolí byly ve čtvrtek 1. dubna spuštěny dva nové vysílače stanic Český rozhlas Plus a Český rozhlas Dvojka. Vysílač pro stanici ČRo Plus byl spuštěn na kmitočtu 100,6 MHz s výkonem 100 W ERP, pro stanici ČRo Dvojka na kmitočtu 96,3 MHz s výkonem 100 W ERP. U obou vysílačů je použita vertikální polarizace.

„Spuštění nových vysílačů v Aši byl technicky náročný úkol. Bylo totiž nutné přizpůsobit parametry vysílacích antén tak, abychom zaručili, že okolní německé vysílače nebudou rušeny. Jsme rádi, že se to povedlo a že koordinace nových vysílačů proběhla bez problémů,“ uvedl technický ředitel Karel Zýka.

Na základě individuálního oprávnění vydaného Českým telekomunikačním úřadem byly oba nové vysílače spuštěny 1. dubna 2021 ve 13 hodin z lokality Aš – Okružní.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 4. 2021 11:33

    Kelley

    Takže to s tím kompletním vypínáním FM rádií a vynuceným používáním modernizovaného rozhlasu po drátě DAB+ zdá se (naštěstí) nebude tak horké...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).