Hlavní navigace

V Česku začne první realitní agentura pronajímat pozemky ve virtuální realitě

Sdílet

Jan Sedlák 27. 4. 2020
Somnium Space

Virtuální a fyzické světy se propojují. Český prostor pro virtuální realitu Somnium Space začal spolupracovat s tradiční realitní kanceláří Maxima Reality na prodeji a správě virtuálních pozemků. Cílem spolupráce má být přiblížení realitního VR trhu široké veřejnosti.

Somnium Space umožňuje v takzvaném VR metaverse světě uživatelům nakupovat virtuální pozemky, stavět na nich dle libosti, setkávat se s dalšími lidmi, provozovat alternativní realitu ve stylu Ready Player One a podobně.

Ekonomika virtuálního světa je postavená na blockchainu a Ethereum a prodeje pozemků probíhají i na základě dražeb (využívá se OpenSea). Nedávno padl rekord, když byla parcela v Somnium Space prodána za 27,5 tisíce dolaru, tedy asi 700 tisíc korun.

Maxima Reality do toho má vnést své zkušenosti z klasického realitního trhu. „V rámci virtuálního světa nabídne Maxima Reality několik oficiálních služeb. Konkrétně bude v Somnium Space pronajímat parcely nebo poskytovat profesionální architektonické služby pro majitele pozemků VR. Zároveň se na ni mohou lidé obrátit, pokud budou potřebovat klasické makléřské služby. Těmi bude Maxima ve hře propojovat prémiové kupující a prodávající uživatele,“ uvádí firmy ke spolupráci. Maxima sama ve VR světě nakupuje pozemky a chce na nich vybudovat vlastní virtuální základnu.

V ekonomice Somnium Space se dle oficiálních čísel týdně protočí 2,5 milionu korun. Aktivních a vracejících se uživatelů je asi tisíc, celkově 50 tisíc. Více o Somnium Space v našem rozhovoru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.