Hlavní navigace

Do DAB+ přichází krajské Rádio Západ

1. 3. 2021

Sdílet

Rádio Západ Autor: RTI CZ

Společnost RTI zařadila od 1. března do svého DAB+ multiplexu regionální stanici Rádio Západ. Jak název napovídá, rádio je zaměřené převážně na regionální informace ze západních Čech a vstupem do digitálního rozhlasového vysílání podstatně rozšíří své teoretické pokrytí. 

Start rádia v síti je plánován na 10.00. Naladit ho bude možné téměř po celých západních Čechách, v Praze, na dálnici D5 a na Českobudějovicku. Součástí vysílání budou i multimediální data, například textové a obrazové informace z regionu, postupně se mají objevit rovněž názvy písniček, počasí, doprava nebo webkamery ČHMÚ. 

Seznam DAB+ vysílačů Rádia Západ: Plzeň (1 kW, kanál 5B), Klatovy ( 1kW, kanál 5B), Třebouňský vrch (1 kW, kanál 5B), Praha (1 kW, kanál 5A), Beroun (1 kW, kanál 5A), Příbram (0,3 kW, kanál 5A), Karlovy Vary (0,5 kW, kanál 5A), Jáchymov (1 kW, kanál 9C), Javorník (1 kW, kanál 7A), České Budějovice (1 kW, kanál 7A)

Seznam FM vysílačů Rádia Západ: Plzeň a Domažlice (103 MHz), Karlovy Vary (105 MHz), Tachov a Železná Ruda (105,6 MHz).

Srovnejte mapu pokrytí v analogovém a digitálním vysílání:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).