Hlavní navigace

V hackathonu Kóduj pro Česko uspěly mapy tržních míst či volební kalkulačka off-line

28. 5. 2018

Sdílet

Kóduj pro Česko 2018 - hackathon Autor: Fond Otakara Motejla

Pátý ročník opendatového hackathonu proběhl tento víkend pod názvem Kóduj pro Česko. Dva dny hektického víkendového programování daly vzniknout pěti prototypům aplikací, které by měly pomoci českým městům a obcím otevřít jejich data.

Třetí místo obsadil projekt Volební kalkulačka off-line. Jde o webovou aplikaci s rozpoznáváním obrazu, která umožňuje zjistit volební shodu uživatele se stranami pomocí nálepek, plakátů a dalších volebních materiálů. Aplikace vznikla na základě projektu volebnikalkulacka.cz.


Autor: Fond Otakara Motejla

Druhá skončila Mapa oddlužení. „Projekt poukazuje na to, že v České republice stále zůstává obrovské množství lidí v dluhové pasti, kteří nemohou institut oddlužení využít a vrátit se do normálního života. Cílem Mapy oddlužení bylo vizualizovat tento problém na lokální úroveň,“ popisují aplikaci organizátoři hackathonu. Projekt pracoval s daty z insolvenčního rejstříku, ze kterých vytvořil mapu, se kterou mohou pracovat místní samosprávy.


Autor: Fond Otakara Motejla

Vítězem hackathonu se stala mapa tržních míst v Praze. Projekt převádí data z Tržního řádu města Prahy, která měl tým k dispozici ve formátu MS Word, do otevřeného a strojově čitelného formátu a zobrazuje je na mapě. Umožňuje také uživatelům zaregistrovat si jakékoli nové tržní místo on-line. 


Autor: Fond Otakara Motejla

Dalšími prototypy, které v rámci hackathonu vznikly, byly Opendata Klatovy (datový portál pro město Klatovy) a KONCIL (veřejné diskusní fórum s pokročilými možnostmi hodnocení a filtrování příspěvků).

Hackathon už po páté pořádala Nadace OSF a její Fond Otakara Motejla. Tentokrát proběhl v prostorách firmy Ataccama Software v pražském Karlíně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).