Hlavní navigace

V neděli měla premiéru první letošní novinka serveru Playtvák.cz

19. 3. 2018

Sdílet

Vesničan Autor: Mafra

Prvním novinkovým seriálem letošního roku se na videoportálu Playtvák.cz, který patří pod mediální skupinu Mafra, stala komediální série Vesničan s Josefem Poláškem v hlavní roli. Příhody „městského venkovana“ Františka budou moci diváci sledovat celkem devět nedělních podvečerů, vždy od 18 hodin. Po divoké Single Lady a citově rozervaném hrdinovi seriálu Single Man jsme se rozhodli vyzkoušet další žánr. Vsadili jsme na lidový humor a nevyčerpatelné téma české vesnice, uvedl Vladimír Mužík, ředitel platformy Mafra TV. 

Obsazení seriálu doplňují Arnošt Goldflam, Jana Šulcová, Pavel Šimčík a další. Režie se ujal Tomáš Svoboda, který stál například za filmem Hodinový manžel, produkce probíhala pod záštitou společnosti Film Kolektiv, stojící třeba za seriálem Okresní přebor.

Synopse seriálu

Hlavní hrdina František je ředitelem velké korporátní firmy, která vydává časopisy zaměřené na kutily. Když se jednoho dne dozví, že po dědovi zdědil chalupu na venkově, rozhodne se radikálně změnit svůj život. Pomůže mu k tomu dědův nejlepší kamarád Matoušek (Alois Švehlík) a také vlastní pocit vyhoření. František opustí město a odstěhuje se na svéráznou vesnici, kde se pokusí pokračovat v poselství svého dědy – pomáhat místním obyvatelům s různými opravami. Ale situace není žádná idylka. František je totiž všechno, jen ne kutil, a na co sáhne, to pokazí. Za sousedku má svobodnou matku dvou dětí Kateřinu (Lada Jelínková). A přestože to na začátku mezi novými sousedy vypadá na čistou nenávist, postupně k sobě nacházejí cestu. Vesnici diriguje starosta (Martin Myšička), jinak „muž pod pantoflem“ své manželky, prodavačky místního konzumu Růženy (Jitka Čvančarová).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 3. 2018 16:39

    vortimond (neregistrovaný)

    A typicky čím víc je to lidové, tím větší je to fikce. Každý ví, že lidé dneska žijí izolovaně. Je to navíc možná I docela pozitivní, protože mají neustále před sebou vlastní chyby, nikoliv chyby svých sousedů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).